Stomil Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe z Wartą Poznań 2:1.

Warta Poznań - Stomil Olsztyn. Zwycięski koniec sezonu biało-niebieskich. Premierowy gol napastnika

2020-07-25 19:52

W ostatnim meczu sezonu I ligi piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali na wyjeździe z Wartą Poznań 2:1. Gole dla biało-niebieskich strzelali obcokrajowcy: Japończyk Koki Hinokio oraz Albańczyk Skender Loshi, dla którego był to pierwszy gol dla Stomilu. Olsztyński zespół zakończył rozgrywki na 10. miejscu.

Zwycięstwo Stomilu na koniec sezonu

Trener Adam Majewski dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu do ostatniego meczu, wygranego 2:1 z drużyną GKS-u Tychy. Janusza Bucholca zastąpił Jakub Mosakowski, a w bramce w oficjalnym meczu zadebiutował Vjaceslavs Kudrjavcevs. Łotysz zastąpił Michała Leszczyńskiego.

Po pierwszej połowie Stomil przegrywał. Gola w 31. minucie strzelił Mateusz Szczepaniak. Trener Majewski próbował zmienić obraz gry zmianami i to własnie rezerwowi doprowadzili do remisu. Akcję Janusza Bucholca wykończył Skender Loshi, który chwilę wcześniej zmienił Sama van Huffela. Gol z 65. minuty był pierwszy trafieniem Albańczyka dla olsztyńskiego klubu.

W końcówce biało-niebiescy zadali decydujący cios po indywidualnej akcji Kokiego Hinokio. Ostatecznie Stomil Olsztyn wygrał z Wartą Poznań 2:1 i sezon I ligi zakończył na 10. miejscu.

Warta Poznań - Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)

Bramki: Mateusz Szczepaniak 30 min. - Skender Loshi 65 min., Koki Hinokio 80 min.

Warta: Adrian Lis - Jakub Kuzdra (87. Michał Grobelny), Tomasz Boczek, Filip Małek, Nikodem Fiedosewicz - Jakub Apolinarski (73. Mariusz Rybicki), Adrian Laskowski, Krzysztof Danielewicz, Serhij Napołow - Mateusz Szczepaniak (78. Dominik Smykowski), Gracjan Jaroch

Stomil: Vjaceslavs Kudrjavcevs - Serafin Szota, Mateusz Bondarenko, Wiktor Biedrzycki (48. Janusz Bucholc), Jakub Mosakowski, Jonatan Straus (78. Jakub Staszak) - Jakub Tecław, Wojciech Hajda, Sam van Huffel (63. Skender Loshi), Koki Hinokio - Szymon Sobczak

Jak oceniasz postawę Stomilu Olsztyn w sezonie 2019/2020?