Wielka awaria w Olsztynie! Mieszkańcy bez wody! [LISTA OSIEDLI]

2021-09-21 12:04
Woda
Autor: Pixabay Awaria w Olsztynie. Mieszkańcy kilku osiedli nie mają wody. Zdj. ilustracyjne.

Wielka awaria sieci wodociągowej w Olsztynie. We wtorek, 21 września, podczas prac ziemnych robotnicy uszkodzili magistrale wodociągową. Z powodu awarii wstrzymano dostawę wody na kilku olsztyńskich osiedlach. Awaria ma zostać usunięta do wieczora. Sprawdź listę miejsc, gdzie nie ma ciepłej wody w Olsztynie!

Mieszkańcy Olsztyna bez wody po tym, jak we wtorek, 21 września, doszło do awarii sieci wodociągowej. Przy ul. Krasickiego / Wańkowicza firma zewnętrzna uszkodziła magistrale wodociągową podczas pracy ziemnych. W związku z tym wstrzymano dostawę wody w następujących lokalizacjach: Osiedle Jaroty, Osiedle Mazurskie, Osiedle Nagórki, Osiedle Brzeziny. W miejscu prowadzonych prac możliwe utrudnienia w ruchu ulicznym.

Jak powiedziała PAP Anita Chudzińska z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, sytuacja jest powoli opanowana - odcinek rurociągu został zamknięty i nie ma już wycieku. Uruchomiono zastępcze zasilanie sieci wodociągowej, woda jest przekierowywana z innych stacji uzdatniania. - Powoli sieć już się napełnia w tej chwili. Kwestia jeszcze około pół godziny i z powrotem powinna być wszędzie woda, choć może być trochę niższe ciśnienie - mówiła. Początkowo przewidywania zakładały, że awaria powinna zostać usunięta do godz. 20.W rejonie, w którym doszło do awarii, trwają prace przy budowie linii tramwajowej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Urywają się telefony do lekarzy na Warmii i Mazurach. Jest gorzej niż rok temu!

Sonda
Czy uważasz, że opłata za śmieci zależna od zużycia wody jest sprawiedliwa?
Express Biedrzyckiej - Jarosław Gowin: Morawiecki wbija nóż w plecy przedsiębiorcom i kłamie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE