Wszystkich Świętych. Jak dojechać na cmentarze w Olsztynie 1 listopada?

2021-10-29 12:30
Korek
Autor: Pixabay Jak dojechać na olsztyńskie cmentarze 1 listopada? Zmiany w organizacji ruchu. Zdj. ilustracyjne.

Olsztynianie jak co roku wyruszą 1 listopada na cmentarze z okazji Wszystkich Świętych. Mieszkańcy zapalą znicze na grobach swoich bliskich. Tego dnia ruch na drogach będzie wzmożony. Miejscowe cmentarze będą zatłoczone. Zmieni się też organizacja ruchu przy cmentarzach. Jak dojechać na cmentarze w Olsztynie 1 listopada? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy będzie zmieniona organizacja ruchu. Najważniejsze zmiany będą obowiązywać od niedzieli (31 października) od godz. 23:30 do wtorku (2 listopada) do około godz. 4:00.

Cmentarz w Dywitach

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie przypomina, że kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że już w nocy z soboty na niedzielę ul. Wadąska – od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do wysokości parkingu przy cmentarzu – stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej, taxi i rowerem). Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

Cmentarz przy ul. Poprzecznej

W okresie Wszystkich Świętych (31 października - 2 listopada) do cmentarza przy ul. Poprzecznej będzie można dojechać ul. Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu z parkingu sklepu „Biedronka” do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej).

Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające przy tej okolicy, taksówki i służby miejskie.

Ulica A. Erdmanowej – jak co roku – będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej.

Źródło: ZDZiT Olsztyn

Sonda
Pójdziesz na cmentarz 1 listopada?
Armagedon pod cmentarzami. Tłumy odwiedzają groby bliskich
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE