Wybory 2020. Przedwyborcza gorączka na Warmii i Mazurach. Zniszczył banery jednego z kandydatów!

2020-07-10 18:06 SCH
Zniszczył banery wyborcze
Autor: wm.policja.gov.pl 73-letni mieszkaniec gminy Ostróda zniszczył banery wyborcze.

Wybory 2020. Ostatnie godziny kampanii wyborczej. W grze o prezydenturę pozostali jedynie Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Wybory prezydenckie w Polsce elektryzują społeczeństwo, ale wywołują przy tym wiele negatywnych emocji. Niektórym nerwy puszczają do tego stopnia, że łamią prawo. Stało się tak m.in. w przypadku 73-letniego mieszkańca gminy Ostróda (woj. warmińsko-mazurskie).

Wybory 2020. 73-latek niszczył banery wyborcze

Wybory 2020. Policjanci zatrzymali 73-letniego mieszkańca gminy Ostróda odpowiedzialnego za zniszczenie banerów wyborczych jednego z kandydatów na Prezydenta RP. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

W środę (8 lipca) po południu policjanci otrzymali informację o tym, że w Samborowie (gmina Ostróda) doszło do zniszczenia baneru wyborczego. Nieznany sprawdza pomalował baner czarną farbą. Okazało się później, że w Samborowie są aż 4 uszkodzone banery, również pomalowane czarną farbą.

Sprawa została rozwiązana następnego dnia. W czwartek (9 lipca) zatrzymany został 73- letni mieszkaniec gminy Ostróda. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu uszkodzenia ogłoszeń wyborczych, co stanowi wykroczenie z art. 67 Kodeksu Wykroczeń. Mężczyzna przyznał się do winy oraz oświadczył, że żałuje tego, co zrobił.

Syn Zenka Martyniuka stanął przed sądem za narkotyki! Zapadł wyrok: 5 miesięcy prac społecznych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.