Wybory 2020. W kraju wygrał Duda, ale na Warmii i Mazurach górą Trzaskowski! [OFICJALNE WYNIKI]

2020-07-13 12:45 SCH
Rafał Trzaskowski. Wywiad
Autor: Rafał Trzaskowski/FACEBOOK Rafał Trzaskowski. Wywiad

Wybory 2020. Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie w Polsce. Urzędujący prezydent pokonał w II turze Rafała Trzaskowskiego. Na Warmii i Mazurach więcej głosów otrzymał Trzaskowski. Wyniki w woj. warmińsko-mazurskim są tym bardziej zaskakujące, że w I turze to Andrzej Duda był zwycięzcą w naszym regionie. Sprawdź oficjalne wyniki wyborów 2020 ze wszystkich okręgowych komisji!

Wybory 2020. Na Warmii i Mazurach wygrał Rafał Trzaskowski

Wybory 2020. Wszystko wskazuje na to, że wybory prezydenckie w Polsce wygrał Andrzej Duda i to on przez kolejne 5 lat będzie głową naszego państwa. Co prawda wciąż jeszcze czekamy na wyniki z 33 komisji, jednak przewaga ponad 2 proc. głosów Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim jest niemal nie do odrobienia.

Jak głosowali mieszkańcy Warmii i Mazur? Kto wygrał wybory w woj. warmińsko-mazurskim? To jedno z tych województw, gdzie więcej głosów otrzymał Rafał Trzaskowski.

Według oficjalnych wyników Państwowej Komisji Wyborczej, na Trzaskowskiego zagłosowało 53,16 proc. wyborców (369 736 głosów). Andrzej Duda miał poparcie 46,84 proc. (325 723 głosy)

Wyniki na Warmii i Mazurach są o tyle zaskakujące, że w I turze to Andrzej Duda miał najlepszy wynik ze wszystkich 11 kandydatów. Urzędujący prezydent zdobył 28 czerwca 43,67 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,34 proc.

Reakcja w sztabie Rafała Trzaskowskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wybory 2020. Wyższa frekwencja na Warmii i Mazurach, ale nie ma się czym chwalić

Frekwencja na Warmii i Mazurach w II turze wyborów prezydenckich wyniosła 62,14 proc. To więcej niż w I turze (57,13 proc.). Niestety, woj. warmińsko-mazurskie znowu było na szarym końcu pod względem frekwencji. Gorzej było tylko na Opolszczyźnie (59,92 proc.). Do frekwencyjnych liderów, czyli Mazowsza i Pomorza, gdzie frekwencja przekroczyła 70 proc., nie mamy się co równać.