Wypadek w Olsztynie. 67-latka ZNISZCZYŁA cztery samochody! [ZDJĘCIA]

2019-12-06 9:15 SCH

Wydawać by się mogło, że spokojna ul. Wakacyjna na olsztyńskich Likusach nie powinna być problemem dla kierowców. Tymczasem w czwartek 67-letnia kobieta uszkodziła cztery auta w pozornie niegroźnej sytuacji.

W czwartek (5 grudnia) przy ul. Wakacyjnej na terenie osiedla Likusy doszło do poważnego zdarzenia drogowego, które spowodowała 67-latka kierującą renault. Kobieta jadąc od ul. Hozjusza w pewnym momencie straciła panowanie nad swoim pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w zaparkowany na poboczu samochód osobowy m-ki renault thalia. - Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony pojazd został przesunięty na kolejne auta stojące bezpośrednio za nim. W zdarzeniu łącznie uszkodzone zostały cztery pojazdy, w tym trzy zaparkowane - mówi Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na szczęście w chwili zdarzenia w zaparkowanych autach nikogo nie było. 67-latka również nie ucierpiała. - Na miejsce wezwana została również straż pożarna, ponieważ istniało duże zagrożenie wycieku gazu z instalacji jednego z samochodów.

Policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu przez 67-kierującą renault. Kobieta była trzeźwa, ale za swoje zachowanie została ona ukarana mandatem.