Wypadki na Warmii i Mazurach. Kobieta jechała z dziećmi, auto zdemolowane! [ZDJĘCIA]

2020-01-14 10:30 SCH

Niebezpieczne wypadki w woj. warmińsko-mazurskim. Tylko w poniedziałek doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych, m.in. z udziałem dzieci. Nie obyło się też bez wypadków na drogach krajowych prowadzących przez nasz region.

Wypadek na trasie Pisz - Turośl. Matka z dzieckiem w szpitalu

W poniedziałek (13 stycznia) na drogach powiatu piskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Najgroźniejsze z nich miało miejsce po godz. 15 na trasie Pisz-Turośl, gdzie zderzyły się trzy osobówki.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Renault jechała od Pisza w stronę miejscowości Turośl. - Na prostym odcinku drogi podjęła manewr wyprzedzania jadącego przed nią samochodu marki Daimler Chrysler - relacjonują piscy policjanci.

Kobieta najwyraźniej nie zachowała należytej ostrożności i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Mazda. Kierująca renault na skutek uderzenia straciła panowanie nad pojazdem. Auto zjechało do przydrożnego rowu, gdzie dachowało.

Za kierownicą Renault siedziała 33-letnia mieszkanka gminy Pisz. Kobieta była trzeźwa. Jechała z dwójką dzieci. Wskutek zdarzenia kierująca oraz jej 3-letni syn doznali obrażeń i przewiezieni zostali do szpitala. Policjanci będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Klusy: Autobus zderzył się z łosiem

Tego samego dnia po godz. 13.00 na ul. Kwiatowej w Piszu zderzyły się dwa pojazdy. Okazało się, że kierująca samochodem marki Ford nie zachowała bezpiecznego odstępu i najechała na tył poprzedzającego ją pojazdu marki Renault. Kierującą fordem zabrano do szpitala. Jak się później okazało kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca fordem ukarana został mandatem karnym.

Z kolei przed godz. 17 na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Klusy (gmina Orzysz) również doszło do kolizji drogowej. Tym razem kierujący autobusem marki Man uderzył w łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. Na szczęście ani kierowca, ani też pasażerowie nie ucierpieli w tym zdarzeniu.

Wypadki na drogach krajowych

W poniedziałek do dwóch wypadków doszło również na drogach krajowych prowadzących przez Warmię i Mazury. Do pierwszego z nich doszło w miejscowości Brzozie Lubawskie na trasie Nowe Miasto Lubawskie - Brodnica, gdzie samochód osobowy zderzył się z ciężarowym. Trzy osoby są ranne.

Do zderzenia pojazdów doszło także w Jęczniku (gmina Szczytno) na DK 53. Jedna osoba została ranna, a na trasie Szczytno - Olsztyn wprowadzono ruch wahadłowy.