Zabójstwo na Jarotach w Olsztynie. Filip zginął, bo bronił kobiety? Sąd rozpoczął proces

Zabił Filipa bo chciał się wyżyć
Autor: Paweł Kicowski/Super Express Olsztyńska policja zatrzymała 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabicie nożem 27-letniego Filipa.

Filip wracał od przyjaciela do rodziców. Do pokonania miał niespełna 2 km. Podczas drogi zauważył mężczyznę, który jego zdaniem był agresywny wobec swojej partnerki. Doszło do szarpaniny. Aslani L. zadał Filipowi kilka ciosów nożem. Po kilku dniach walki w szpitalu i dwóch operacjach, 27-letni Filip K. zmarł w szpitalu. Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Aslaniego L., obywatela Gruzji oskarżonego o zabójstwo Filipa. Do zbrodni doszło na osiedlu Jaroty.

14 stycznia 2021 r. do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Aslaniemu L, obywatelowi Gruzji oskarżonemu o zabójstwo Filipa K. Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy z 17 na 18 października 2020 r. przy ul. Krasickiego w Olsztynie.

Zdaniem oskarżyciela Aslani L., działając z zamiarem pozbawienia życia Filipa K., miał zadać mu wówczas sześć uderzeń nożem w plecy. W wyniku odniesionych ran pokrzywdzony mężczyzna w dniu 22 października 2020 r. zmarł w szpitalu.

- Przy czym, w ocenie prokuratora, oskarżony dopuścił się zarzucanego mu przestępstwa mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do rozpoznania znaczenia tego czynu i ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem (powołani do sprawy biegli psychiatrzy i psycholog stwierdzili, że to ograniczenie poczytalności u oskarżonego powstało w wyniku jego ostrej reakcji na stres) - tłumaczy sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Według ustaleń prokuratora, feralnej nocy Filip K. przypadkowo spotkał na ulicy wracających ze spotkania towarzyskiego Aslaniego L. i jego partnerkę. Filip K. uznał, że Aslani L. zachowywał się wobec swojej dziewczyny w sposób ekspresywny i wyzywający.

Pokrzywdzony zaczął krzyczeć na oskarżonego, a następnie złapał go i przewrócił na chodnik, usiadł na nim i zaczął rękami go dusić. Dziewczyna Aslaniego L. bezskutecznie prosiła Filipa K., aby zostawił jej chłopaka w spokoju. W pewnym momencie Aslani L. miał wyjąć nóż i zadać nim pokrzywdzonemu sześć uderzeń w plecy.

Aslani L. przesłuchany w charakterze podejrzanego, początkowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, natomiast w trakcie kolejnego przesłuchania nie przyznał się do tego przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień.

Proces Aslaniego L. rozpoczął się 15 kwietnia 2021 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Z uwagi na to, że oskarżony nie włada językiem polskim, sąd zapewnił mu tłumacza z języka polskiego na gruziński. Aslani L. w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, odpowiadając na pytania sądu, prokuratora oraz swojego obrońcy. Sąd przesłuchał także biegłego z zakresu medycyny sądowej oraz rozpoczął przesłuchania świadków.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Podejrzany o zabójstwo Filipa uciekł do Wrocławia! Nowe fakty ws. morderstwa w Olsztynie [WIDEO]

Aresztowanie podejrzanego o zabójstwo Filipa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE