Żar lał się z nieba, a pies gotował się w samochodzie! Właścicielka nie widziała w tym nic złego!

2020-06-29 10:50 SCH
Pies zamknięty w samochodzie
Autor: wm.policja.gov.pl W Olsztynie policjanci i strażacy interweniowali wobec uwięzionych psów.

Na termometrze blisko 30 stopni Celsjusza, a w rozgrzanym samochodzie z pewnością jeszcze więcej. W środku auta bezbronny piesek, pozostawiony tam przez właścicielkę na kilkadziesiąt minut! W innym przypadku psa zamknięto na balkonie bez jedzenia i picia! Rozpoczęły się wakacje, a co za tym idzie na dworze zrobiło się cieplej. Za nami pierwsze upalne dni. Latem dbajmy nie tylko o siebie, ale i o zwierzęta.

Pies uwięziony w samochodzie. Tkwił tam kilkadziesiąt minut

Oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji otrzymał w piątek (26 czerwca) informację o tym, że na jednym z parkingów przy ul. Sikorskiego na Jarotach w Olsztynie w zaparkowanym na słońcu pojeździe znajduje się pozostawiony bez opieki pies. O niebezpiecznej sytuacji policję poinformowali przypadkowi świadkowie, którzy widząc cierpiącego z powodu upału psa nie mogli przejść obok pojazdu obojętnie.

Z otrzymanych od zgłaszających informacji wynikało, że pies w rozgrzanym aucie mógł przebywać nawet kilkadziesiąt minut! Piątek w Olsztynie był bardzo ciepły, temperatura na zewnątrz oscylowała w granicach 28 stopni, a wewnątrz była zdecydowanie wyższa.

- Na szczęście, tym razem obyło się bez konieczności wybijania w aucie szyby, ponieważ w trakcie interwencji na miejscu pojawiła się właścicielka pojazdu. Kobieta w swoim zachowaniu nie widziała nic złego - mówi podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Pies uwięziony na balkonie. Musieli interweniować strażacy

Do kolejnej interwencji doszło następnego dnia, w sobotę (27 czerwca) przed południem, ok. godz. 10. Policjanci otrzymali informację, że na balkonie jednego z mieszkań od dłuższego czasu przebywa cierpiące zwierzę. Z relacji świadków wynikało, że mały piesek, wystawiony na promieniowanie słoneczne pozostawiony jest bez jedzenia i picia!

Z uwagi na to, że mieszkanie znajdowało się na drugiej kondygnacji, niezbędna okazała się pomoc straży pożarnej, która z wykorzystaniem wysięgnika dotarła do osłabionego zwierzaka. Okazało się również, że zwierzę miało na sobie zbyt ciasną obrożę, która dodatkowo ograniczała prawidłowe oddychanie. W trakcie interwencji, strażacy zauważyli, że w mieszkaniu znajduje się kolejny pies, który również otrzymał niezbędną pomoc. Oba czworonogi bezpiecznie zostały przetransportowane na dół i przekazane w ręce specjalistów z olsztyńskiego schroniska, gdzie otrzymały niezbędną pomoc.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku, policjanci dokładnie zbadają sprawy pod kątem narażenia zwierząt na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia i życia.

Pies zamknięty na balkonie
Autor: wm.policja.gov.pl Pies zamknięty na balkonie. Musieli interweniować olsztyńscy strażacy.

Zadbajmy o bezpieczeństwo zwierząt

Policja przypomina, że upały stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt. Pozostawienie pupila w szczelnie zamkniętym samochodzie czy miejscu narażonym na silne promieniowanie słoneczne stanowi dla niego poważne niebezpieczeństwo. Podobnie, jak w przypadku ludzi może dojść do przegrzania organizmu, co może doprowadzić do bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

Kandydaci komentują wyniki wyborów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.