Zatłukł kolegę na śmierć. Początek procesu o zabójstwo w Olsztynie

i

Autor: Shutterstock; Materiały prasowe / KMP w Olsztynie Zatłukł kolegę na śmierć. Początek procesu o zabójstwo w Olsztynie

Tragiczny finał awantury

Zatłukł kolegę na śmierć. Początek procesu o zabójstwo w Olsztynie

2022-08-08 8:38

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Radosława K. Mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo kolegi. Do tragedii miało dojść 10 grudnia 2021 r. w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. Obaj mężczyźni pili alkohol. Pokłócili się, po czym Radosław K. miał zadać swojemu znajomemu szereg uderzeń pięściami oraz kopnięć w głowę i klatkę piersiową, powodując obrażenia ciała, które doprowadziły do śmierci pokrzywdzonego.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe w Olsztynie w maju 2022 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Radosławowi K. oskarżonemu o zabójstwo swojego znajomego. Do zbrodni miało dojść 10 grudnia 2021 r. w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. - Według ustaleń prokuratora, pokrzywdzony mężczyzna prowadził włóczęgowski tryb życia, ale od kilku miesięcy przebywał w mieszkaniu, którego Radosław K. był głównym najemcą - mówi sędzia Marcin Czapski z Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Proces o zabójstwo w Olsztynie. Oskarżony nie przyznaje się do winy

Obaj mężczyźni pili alkohol. Feralnego dnia doszło pomiędzy nimi do kłótni, podczas której oskarżony miał zadać swojemu znajomemu szereg uderzeń pięściami oraz kopnięć w głowę i klatkę piersiową, powodując obrażenia ciała, które doprowadziły do śmierci pokrzywdzonego. W ocenie prokuratora, Radosław K. miał dopuścić się tego czynu, działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia swojego znajomego.

Proces w tej sprawie rozpoczął się 4 sierpnia 2022 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Radosław K. w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w których negował swoje sprawstwo. Kolejny termin rozprawy w sprawie Radosława K. został wyznaczony na 18 października 2022 r. na godz. 9:15.

CZYTAJ TEŻ: Morderstwo w Biskupcu. To syn konkubiny zabił 38-latka?! Złapali go w szalonym pościgu

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
25 lat więzienia za zabójstwo Tomasza
Nasi Partnerzy polecają