Zwyrodnialec zabił psa! Zwierzak konał na plastikowej taśmie!

2021-09-14 14:20
Pies
Autor: Pixabay W powiecie nidzickim 56-letni mężczyzna zabił psa. Zdj. ilustracyjne.

Co za bestialstwo! W powiecie nidzickim (woj. warmińsko-mazurskie) 56-letni mężczyzna zabił psa. Najpierw 56-latek upił się wraz ze swoim szwagrem, a później w szczególnie okrutny sposób pozbawił psa życia. Czworonóg skonał, powieszony na plastikowej taśmie. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem mieszkańcowi gminy Kozłowo grozi do pięciu lat więzienia.

Do KPP w Nidzicy zgłosiła się w piątek (10 września) kobieta, która poinformowała dyżurnego o zabiciu psa. Słowa 35-latki okazały się być prawdą. Policjantom bardzo szybko, bo jeszcze tego samego dnia, udało się zatrzymać sprawcę przestępstwa. Kryminalni ustalili, że 56-letni mężczyzna odwiedził 10 września swojego szwagra, z którym wspólnie pił alkohol. - W pewnym momencie mężczyzna wyszedł z domu, jak się później okazało , zabić psa - mówi sierż. Alicja Pepłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy. Sprawca przy użyciu plastikowej taśmy powiesił zwierzę w budynku gospodarczym. Następnie truchło psa przewiózł i wyrzucił do pobliskiej rzeki. Policjantom nie udało się odnaleźć zwłok czworonoga.

56-letni mieszkaniec gminy Kozłowo został zatrzymany. Usłyszał on zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. 56-latek przyznał się do popełnionego czynu, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd. Zgodnie z zapisem art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Dramat szczeniaka pod Płockiem. "Podrzucało psem jak piłką do gry"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE