14-latek z Krapkowic NIE STANIE przed SĄDEM za Strajk Kobiet! RPO czeka na wyjaśnienia policji

2020-11-26 12:27
14-latek z krapkowic nie stanie przed sądem! Jest decyzja
Autor: Maciej Rauhut/Facebook 14-latek z krapkowic nie stanie przed sądem! Jest decyzja

Koniec głośnego skandalu z udziałem 14-latka z Krapkowic? Sąd podjął decyzję: nie zgodził się na postępowanie w jego sprawie. Po tym, jak Maciej Rauhut udostępnił na facebooku wpis dot. Strajku Kobiet, w mieście rozpętała się prawdziwa afera. Jej skutki są widoczne już teraz, a pokłosie po decyzji policji może ograniczyć budżet lokalnej komendy.

Sąd zdecydował. Nie będzie postępowania ws. 14-latka z Krapkowic

Kiedy krapkowiccy policjanci weszli do domu 14-letniego chłopaka z powodu udostępnionego na portalu społecznościowym posta dot. Strajku Kobiet, rozpoczęła się prawdziwa afera i posypały interwencje poselskie.

O szczegółach związanych z konsekwencjami interwencji policji przeczytasz w naszych poprzednich artykułach, także w rozmowie z samym nastolatkiem.

W czwartek 26 listopada posłanka Lewicy Marcelina Zawisza, która jako jedna z pierwszych podjęła interwencję poselską ws. Maćka, poinformowała, że sąd podjął decyzję o niewszczynaniu postępowania.

- Pamiętacie sprawę Macieja Rauhuta, 14-latka z Krapkowic, który w związku z udostępnieniem na Facebooku wydarzenia Strajku Kobiet miał wizytę policji i usłyszał, że grozi mu 8 lat więzienia? Jest już szczęśliwie postanowienie sądu o niewszczynaniu postępowania! - czytamy.

- Sąd rodzinny w Strzelcach Opolskich odmówił wszczęcia postępowania wobec 14-letniego Macieja R. z Krapkowic, o co wnioskowała policja - potwierdził te doniesienia w rozmowie z Onetem sędzia Sądu Okręgowego w Opolu Daniel Kliś.

Rzecznik Praw Obywatela na Komendzie Policji w Krapkowicach. Chodzi o 14-latka

Poza lawinowymi działaniami, które podjęli politycy, samorządowcy i aktywiści, w Komendzie Powiatowej Policji w Krapkowicach interweniuje już... Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatela. Jak donosi portal nto.pl, pełnomocnik rzecznika przesłał zapytanie do krapkowickich policjantów, w których poprosił o: „wskazanie podstawy prawnej podjęcia interwencji oraz okoliczności rozmowy policjantów z małoletnim”.

Rzecznik Praw Obywatelskich chce też zapoznać się m.in. z kopią notatki służbowej z interwencji w domu oraz zawiadomieniem złożonym do sądu rodzinnego.

Super Raport 26.11 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz Sławomir Nitras - Platforma Obywatelska)