Bus dachował na obwodnicy Niemodlina. Ratowników na miejsce wypadku musieli dowieźć strażacy!

2021-11-27 12:15
Wypadek na obwodnicy Niemodlina
Autor: pixabay.com

Jedna osoba zginęła, a druga została ranna w wypadku busa, do którego doszło w sobotę rano na obwodnicy Niemodlina w powiecie opolskim. Ratowników medycznych na miejsce wypadku musieli dowieźć strażacy. Droga krajowa nr 46 z Opola do Nysy została zablokowana.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (27 listopada) ok. godz. 9 na obwodnicy Niemodlina w pobliżu zjazdu na Tułowice. Bus, którym podróżowały dwie osoby, z nieustalonych przyczyn uderzył w barierę energochłonną i dachował. Jedna osoba została uwięziona w pojeździe – z rozbitego auta musieli ją wydostać strażacy.

W wyniku wypadku ciężkich obrażeń doznała 47-letnia pasażerka busa. Niestety, mimo podjętej niezwłocznie reanimacji, nie udało jej się uratować. Ranny został też kierowca samochodu. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Przeczytaj także: Ogień na obwodnicy Niemodlina! Wyciek chemikaliów, w akcji śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

Ponieważ w pobliżu miejsca wypadku nie było żadnej wolnej karetki, do poszkodowanych wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, okazało się, że śmigłowiec nie mógł wystartować z powodu gęstej mgły. W tej sytuacji ratowników medycznych z bazy LPR musieli dowieźć na miejsce wypadku strażacy z Polskiej Nowej Wsi.

Droga krajowa nr 46 z Opola do Nysy została zablokowana. Samochody kierowane są objazdem przez miasto Niemodlin.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław