Byki uciekły! Władze ostrzegają mieszkańców Opolszczyzny! "Mogą być niebezpieczne"

2022-05-27 15:16
Opolskie: Byki uciekły! Władze powiatu prudnickiego ostrzegają mieszkańców
Autor: pxhere.com/zdjęcie poglądowe Opolskie: Byki uciekły! Władze powiatu prudnickiego ostrzegają mieszkańców

Byki na wolności. Takiego piątku mało kto się na Opolszczyźnie spodziewał! Starostwo Powiatowe z Prudnika przestrzega kierowców i mieszkańców przed stadem byków, które uciekły dziś z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie w powiecie nyskim. Były już widziane w okolicach trzech różnych miejscowości.

Byki na wolności! Stado biega po Opolszczyźnie. "Zwierzęta są systematycznie odławiane"

W piątkowe popołudnie (27.05.22) Starostwo Powiatowe w Prudniku zaalarmowało mieszkańców regionu o nietypowym incydencie. Z gospodarstwa w Starym Lesie w powiecie nyskim (pomiędzy Nysą a Prudnikiem) uciekło stado byków! Biuro prasowe precyzuje, że chodzi o rasę „limousine". Byki przemieściły się już w okolice miejscowości Szybowice, Niemysłowice i Mieszkowice (powiat prudnicki, oddalony o ok. 8 km.)

Zobacz też: Doświadczony złodziej stracił talent?! Wyszedł z więzienia, okradł ekspedientkę, a łup... wyrzucił!

Byki na wolności. Władze ostrzegają mieszkańców: "Mogą być niebezpieczne"

W komunikacie urząd podkreśla, że byki w sytuacji zagrożenia mogą być niebezpieczne dla człowieka. Tym samym proszą mieszkańców i kierowców o rozwagę.

- Członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Prudniku apelują do mieszkańców o rozwagę, nie należy ich płoszyć, gdyż zwierzęta znajdujące się w obcym otoczeniu, w sytuacji zagrożenia mogą być niebezpieczne dla człowieka! - czytamy.

Jak zapewnia urząd, zwierzęta są systematycznie "odławiane". - Jednocześnie apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróżowania drogami w ww. okolicach - puentują.

Istotne informacje na temat zwierząt można zgłaszać do Komendy Powiatowej Policji w Prudniku pod nr tel. 77 4341803.