DARMOWA pomoc psychologiczna i prawna! Tak obchodzimy międzynarodowe święto!

2020-02-21 11:55 Marcin Michalski/MG
Ministerstwo Sprawiedliwości
Autor: Ministerstwo Sprawiedliwości Darmowe porady prawne

Opolanie pokrzywdzeni przestępstwem mogą liczyć na pomoc. Od piątku 21 lutego, przez tydzień będą odbywać się spotkania z policjantami, prokuratorami i psychologami, którzy doradzą jak poradzić sobie z problemami. To międzynarodowa akcja, do której włącza się większość miast wojewódzkich.

Kto może skorzystać z darmowej pomocy? Grono jest naprawdę duże

- Ta oferta jest skierowana do wszystkich osób, które czują się pokrzywdzone, subiektywnie. To nie musi być żaden papier z sądu, czy z policji. Ofiara przemocy domowej, oszustwa, tak bywa najczęściej, czy jakiegokolwiek innego przestępstwa - mówi organizator spotkań Jarosław Szychliński.

Eksperci będą dyżurować w Centrum Dialogu Obywatelskiego, w Prokuraturze, Komendzie Wojewódzkiej czy w Sądzie Okręgowym.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Od lat przychodzi nawet kilkadziesiąt osób. A jakie przestępstwo jest największym problemem?

Najczęściej jest to przemoc domowa i najczęściej są to kobiety. Jest sporo oszustw, są pobicia, jest mobbing, jest stalking. To nie jest widoczne, tak na zewnątrz. My z naszego punktu widzenia widzimy te rzeczy troszeczkę inaczej. No i jest to przerażające.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem potrwa do przyszłego piątku. Pomoc jest darmowa

O włos od tragedii. Kierowców uratował refleks

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.