Zmiana stołka w opolskim NFZ. Jest nowy dyrektor

i

Autor: gov.pl - Beata Cyganiuk/ pixabay.com - zdjęcie poglądowe Zmiana stołka w opolskim NFZ. Jest nowy dyrektor

Dyrektor NFZ w Opolu sam się odwołał

Dyrektor NFZ rezygnuje! Zmiana na ważnym stołku w Opolu

2022-10-04 9:18

Dotychczasowy dyrektor "podjął decyzję o realizacji nowej drogi zawodowej" i zwrócił się do prezesa NFZ z prośbą o odwołanie. W konsekwencji nową dyrektorką została Beata Cyganiuk, do niedawna zastępczyni dyrektora ds. medycznych.

- Pan Robert Bryk, dotychczasowy Dyrektor Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ podjął decyzję o realizacji nowej drogi zawodowej i wystąpił do Prezesa NFZ z prośbą o odwołanie go z funkcji Dyrektora - przekazuje rzeczniczka oddziału Barbara Pawlos. Tym samym od 3 października 2022 r. nowa funkcja przypadła Beacie Cyganiuk - dotychczas zastępczyni ds. medycznych.

Zobacz też: Jodek potasu nas uratuje?! Zagrożenie radiacyjne w Opolu. Mamy już tabletki

Nowa dyrektorka NFZ. Kim jest Beata Cyganiuk?

Beata Cyganiuk od 24 lat jest związana z ochroną zdrowia na Opolszczyźnie. Tworzyła podstawy systemu ubezpieczenia zdrowotnego  w ramach reformy systemowej z 1999 r., najpierw w  ramach Biura Pełnomocnika Rządu ds. Wprowadzenia Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego i w ramach Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych, później w strukturach Narodowego Funduszu Zdrowia. Swoją dotychczasową funkcję - zastępcy dyr. - objęła w 2016 roku.

Od grudnia 2016 r. jako  Zastępca Dyrektora ds. Medycznych Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ  odpowiadała za zapewnienie dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej.

Bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów jest jej największym priorytetem w pracy dla systemu opieki zdrowotnej.

Sonda
Planujesz wyjechać z Opola/woj. opolskiego?
Nasi Partnerzy polecają