Gdzie zarażamy się koronawirusem? Matematycy z opolskiego podają miejsca i winnych

2021-11-04 16:31
Koronawirus Lubelskie 2.11.2021 r. W listopadzie szczyt zachorowań?
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Surprising_Shots

Region opolski przygotowuje się na szczyt czwartej fali COVID-19: szpitale dodają moduły, tym samym zwiększając bazę łózek covidowych, a wojewoda Sławomir Kłosowski dzieli się najnowszymi analizami powołanych przez niego matematyków, którzy odpowiedzieli na pytanie gdzie na Opolszczyźnie zarażamy się koronawiursem.

Codzienne raporty covidowe wyraźnie pokazują, że ostatnie dni przybliżają nas do szczytu IV fali zakażeń. Coraz gorętsza staje się dyskusja o powrocie obostrzeń, choć oficjalne stanowisko rządu jak dotąd taki scenariusz wyklucza. Także region opolski notuje wyraźne wzrosty liczby chorych na COVID-19 i hospitalizowanych z jego powodu.

Zobacz więcej: Opole: Szokujące akcje antyszczepionkowców! Straszą uczniów?!

Opolskie: region szykuje się na wirusowe uderzenie!

Wojewoda Sławomir Kłosowski zwołał w środę 3 listopada konferencję, podczas której omówił sytuację epidemiczną w regionie. Opolszczyzna przygotowuje się na potężne uderzenie; dodatkowe moduły uruchomił już szpital tymczasowy, swoją bazę łóżek dla pacjentów covidowych powiększył też szpital w Nysie (zdążył już zapełnić się chorymi), a w Kędzierzynie-Koźlu powstał 10-o łóżkowy pediatryczny oddział dla małych pacjentów z koronawirusem. Opolski szpital MSWiA zacznie przyjmować pacjentów covidowych już od piątku (5 listopada).

Po wszystkich tych zmianach na całe województwo opolskie dla chorych na COVID-19 będą 294 miejsca szpitalne, z czego 54 miejsca to tzw. łóżka ogólne do terapii tlenowej i 40 łóżek OIOM-owych.

Dalsza część artykułu pod sondą

Sonda
Szczepiliście się przeciwko koronawirusowi?

Gdzie zarażamy się w Opolskiem? Wojewoda odpowiedział

Sławomir Kłosowski powołał specjalny zespół matematyków ds. przeciwdziałania rozwojowi epidemii - to w ramach monitorowania tendencji i analizowaniu zachodzących zmian. - Czas dojrzał do tego, niestety, ażebyśmy taki instrument przywrócili. Jako dodatkowy instrument, również mnie, jako wojewodzie opolskiemu, żeby prognozować uruchamianie kolejnych szpitali covidowych - komentuje swoją decyzję.

Specjaliści przygotowali odpowiedź na pytanie gdzie zarażamy się najliczniej: w szynobusach, pociągach, autobusach miejskich. A zarażają ci, którzy nie przestrzegają zasad sanitarnych; nie korzystając z maseczek.

Szczególna prośba do młodzieży podróżującej do szkół w środkach komunikacji publicznej. Szynobusach, pociągach, autobusach miejskich, szanowni młodzi przyjaciele, udział w tych zakażeniach osób młodych postępuje w tę stronę, której byśmy nie chcieli.