Opole Wyspa Bolko

i

Autor: Pixabay/elbod

Inwestycja z okazji 800-lecia miasta dobiega końca. Kiedy ZOBACZYMY EFEKTY?

2019-11-15 11:33

Z okazji 800-lecia miasta, Opole 19 października 2018 r. ogłosiło przetarg na wykonawcę parku 800-lecia. Od tamtej pory pomiędzy Odrą a kanałem Ulgi trwają prace.

O przetargu poinformował w październiku prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. 

Z doniesień wynikło, że całość inwestycji ma być gotowa późną jesienią tego roku (2019). Oznacza to, że, jeśli wykonawca chce wywiązać się z terminu, niedługo zobaczymy końcowy efekt prac.

10 hektarów dla Parku 800-lecia

Wytyczono już ścieżki rowerowe i alejki spacerowe. Na 10-hektarowym, oświetlonym i monitorowanym terenie między Odrą i kanałem Ulgi powstaną ścieżki pieszo-rowerowe, plac zabaw, strefa rodzinna i wypoczynkowa. Wszystko w otoczeniu zieleni: drzew, krzewów i kwiatów.

Cały czas trwa nasadzanie drzew i krzewów - a tych nie zabraknie. W nowej lokalizacji wypoczynkowej ma się ich znaleźć 2,7 tys. W nowym parku, który będzie sąsiadował z tym na Wyspie Bolko powstanie też łąka kwiatowa.

Co dla sportowców?

Całkiem sporo. W obrębie pierwszej części parku poza alejkami spacerowymi powstały też pierwsze ciągi komunikacyjne dla rowerzystów, czy rolkarzy. 

W kolejnych etapach przy alejkach staną kolejne ławki, będzie też oświetlenie. Przy inwestycji zaplanowano też miejsce dla najmłodszych, dla których powstanie plac zabaw. Z kolei rodzinne spędzanie czasu ułatwią specjalne ławki i stoły piknikowe.

Nasi Partnerzy polecają