Sąd Okręgowy

i

Autor: Pixabay/Kinicz Sąd Okręgowy w Opolu skrócił wyrok Bułgara odpowiedzialnego za śmierć 69-latki

ZABIŁ I UCIEKŁ? Sąd SKRÓCIŁ wyrok Bułgara odpowiedzialnego za śmierć 69-latki

2019-11-15 8:39

Sąd Okręgowy w Opolu w czwartek (14 listopada) skrócił wyrok dla obywatela Bułgarii – Sevdalina B. z siedmiu do pięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w maju 2018 r. na jednej z głównych ulic Opola potrącił na pasach 69-letnią kobietę ze skutkiem śmiertelnym i odjechał z miejsca wypadku.

Policja znalazła samochód Bułgara na pobliskim osiedlu, ustalono wtedy, że sprawca uciekł za granicę.

Obrót spraw zmienił dopiero europejski nakaz aresztowania, dzięki któremu kierowca został zatrzymany w Belgii i oddany polskim służbom.

Według doniesień Onetu, oskarżony w trakcie śledztwa utrzymywał, że w dniu wypadku miał problemy ze wzrokiem, a potrącając kobietę był w drodze do apteki.

Nie zauważył, że potrącił człowieka

Sevdalin B. zeznał także, że nie był świadomy, iż stał się sprawcą wypadku. O swoim czynie miał dowiedzieć się z mediów, przebywając już za granicą.

Sąd pierwszej instancji skazał Bułgara na siedem lat pozbawienia wolności, od wyroku odwołał się zarówno oskarżyciel i obrońca.

Mniejszy wyrok za dożywotni zakaz prowadzenia

W czwartek Sąd Okręgowy obniżył karę pozbawienia wolności do pięciu lat, jednocześnie wydając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wyrok jest już prawomocny. 

Nasi Partnerzy polecają