policja.gov.pl

i

Autor: policja.gov.pl Policjanci biorą udział w teledysku w pełnym umundurowaniu

Takiego oblicza OPOLSKIEJ POLICJI nie znaliście! [WIDEO]

2019-11-14 15:58

Policjanci z całej Polski wzięli udział w projekcie "Dumny z bycia psem". Funkcjonariusze przygotowali piosenkę i teledysk, w której opowiadają o pracy w policji, wśród nich funkcjonariusz Komisariatu I w Opolu.

"Jako autorzy i wykonawcy, nie czerpiemy z projektu żadnego dochodu. Wszystkie ewentualne dochody czy też darowizny przekazywane będą w całości dla Fundacji" - przekonują policjanci. Chodzi o Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Piotr Chwastowski policyjny mundur po raz pierwszy założył 13 lat temu. Na co dzień zajmuje się wykroczeniami w Komisariacie I Policji w Opolu. Po służbie nagrywa autorskie kawałki. Wraz z nim w utworze wystąpili "koledzy po fachu".

To nie pierwszy taki projekt Chwastowskiego. W poprzednim teledysku, którego jest autorem pt.: “Tak sobie życia nie ustawisz" swoim rapem przestrzegał przed ustawkami i przemocą. Przesłanie było proste „…idź na spotkanie z dziewczyną, a nie na ustawkę organizowaną przez stadionowych bandytów. Ciesz się życiem, zamiast cierpieć katusze wieloletniego leczenia…”

"Dumny z bycia psem" to projekt ogólnopolski, bierze w nim udział m.in. znany w Polsce sierż. Bagieta z Katowic. Do nagrania wspólnej piosenki Chwastowski zaprosił też autora utworu z 2007 roku „Prewencja Olsztyn” asp. sztab. Wojciecha Szerejko z KPP Bartoszyce oraz sierż. sztab. Szymona Głuszek z KPP Tuchola, który odpowiedzialny jest za refreny.

Rap tylko po pracy

Policjanci przekonują, że cały projekt realizowali po godzinach pracy, niekiedy dokładając do niego z własnych kieszeni.

Żeby wystąpić w pełnym policyjnym umundurowaniu, policjanci musieli otrzymać zgodę swoich przełożonych.

W tym roku asp. sztab. Piotr Chwastowski został nagrodzony podczas ogólnopolskiej konferencji twórców internetowych Influencer Live Poznań 2019 w kategorii "Publicystyczne, literackie, kulturowe i artystyczne". Natomiast w marcu był gościem programu publicystycznego ,,Skandaliści”, gdzie opowiedział o pasji, którą łączy ze służbą.

Nasi Partnerzy polecają