Jak spędzić pierwszy grudniowy tydzień w Opolu? Podpowiadamy!

2019-12-02 10:02 MG
Opole lodowisko
Autor: MiastoOpole Opole lodowisko Stawek Zamkowy

Choć pierwszy tydzień grudnia nie przyniesie jeszcze do Opola prawdziwie zimowej pogody (do soboty temperatura w ciągu dnia nie spadnie do więcej, niż minus jeden stopień Celsjusza), warto przygotować się na miejskie propozycje spędzenia wolnego czasu. Podpowiadamy, podając niektóre z nich.

World Press Photo

Wystawa trwa od 23 listopada i wciąż przyciąga tłumy. Galeria nałożyła normy wieku ze względu na treści, jakich dotykają prezentowane zdjęcia ale nie oznacza to, że najmłodszych atrakcja musi ominąć. Dzieci poniżej 15 roku życia mogą wejść z rodzicem, lub opiekunem. Wystawa gości w Opolu po raz 19, a zwycięzcą tegorocznej edycji został John Moore z Getty Images i jego zdjęcie pt. "Dziewczynka płacząca na granicy".

Opolska Jesień Literacka

Wraz z początkiem grudnia ruszają kolejne spotkania w ramach Opolskiej Jesieni Literackiej. Przed nami jeszcze panele m.in. z Romą Gąsiorowską (3 grudnia - Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4), Anną Legeżyńską, Tomaszem Garbolą i Adrianem Glenią (4 grudnia - Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4), czy Elżbietą Olak (5 grudnia - Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4).

Najmłodsi mogą wziąć udział w Opolskiej Jesieni Literackiej dla dzieci i młodzieży od 13 grudnia. W programie m.in. Figura i tekstura – warsztaty dla młodzieży.

17. Opolska Jesień Literacka odbywa się w ramach wstępu wolnego.

TABU w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki

6 grudnia w NCPP zagra TABU - śląski zespół stworzony w 2003 r., który wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 4 studyjne albumy. Zespół znany jest głównie na rodzimej scenie reggae.

Bilety kupimy za 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu. Wciąż są jeszcze miejsca!

Lodowisko

Przypominamy, że ruszyło już lodowisko na Placu Zamkowym. Tafla o powierzchni 800 metrów kwadratowych będzie dostępna do 25 lutego. Z obiektu można korzystać od poniedziałku do czwartku w godzinach 9-20 oraz od piątku do niedzieli w godzinach 9-21. Bilet normalny kosztuje 6 zł., ulgowy 4 zł. 

Muzyczne Mikołajki

To znów propozycja dla najmłodszych z rodzicami, 7 grudnia do wyboru będą 3 godziny: 10:00, 12:00 lub 15:00.

W programie koncert duetu Jerz Igor, warsztaty, które poprowadzi Mrbalon oraz spotkanie z Mikołajem słodki poczęstunek.

Za bilety przyjdzie nam zapłacić 10 zł za dziecko i opiekuna, do kupienia w kasach Amfiteatru (wejście od ulicy Barlickiego) lub online.

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 3 do 10 lat z rodzicami lub opiekunami.

Sarius w Opolu

Niestety, sobotnia propozycja koncertowa jest już wyprzedana. Bilety kosztowały od 35-50 zł. Sarius zagra w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki o 20:00. Koncert potrwa do 22:00.

Gala Sportów Walki „Best of the Best”

Niedzielę opolanie będą mogli spędzić w Stegu Arenie na finale telewizyjnego programu „Best of the Best - turniej MMA”.

12 zawodników sportów walki zmierzy się ze sobą w formule turniejowej na zasadach MMA. Na zwycięzcę turnieju czeka nagroda finansowa 50 000 zł, kontrakt z ligą ACA opiewający na 10 000$ i tytuł „Najlepszego z Najlepszych”. Gala będzie transmitowana na żywo na antenie TVP Sport.

Bilety do kupienia: tutaj