Już się WIESZAŁ! To była policyjna akcja ostatniej chwili

2020-02-25 8:55
Niedoszły samobójca uratowany
Autor: Wikipedia.org/Marcin Handzel Już się wieszał! W ostatniej chwili weszła policja

Niedoszły samobójca z Głogówka prawdopodobnie żyje dzięki policjantom z tamtejszego komisariatu. Mężczyzna zadzwonił do funkcjonariuszy, żeby poinformować o swoich samobójczych planach. Telefonował do centrum powiadamiania ratunkowego, po czym natychmiast się rozłączył.

Dyżurny policji w Głogówku otrzymał informację z centrum powiadamiania ratunkowego o mężczyźnie, który zadzwonił na numer alarmowy i powiedział, że chce popełnić samobójstwo. Mężczyzna zostawił funkcjonariuszy z tą informacją, bo natychmiast się rozłączył. Oficer dyżurny Mł. asp. Łukasz Kasprzyszak oddzwonił na numer, z którego dzwonił mężczyzna i w taki sposób przeprowadził rozmowę, że anonimowy rozmówca w końcu powiedział, gdzie jest.

Informację o miejscu przebywania 39-letniego samobójcy przekazał patrolowi, który udał się pod wskazany adres - do budynku na terenie miasta. Asp. Bartłomiej Hellebrand oraz sierż. szt. Krzysztof Kasprzyszak dotarli na miejsce w ostatniej chwili. 39-latek był na strychu, miał już przygotowaną linę z zawiązaną pętla, która przymocowana była do stropu.

Funkcjonariusze odwiedli mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Prawdopodobnie dzięki tej interwencji nie doszło do śmierci niedoszłego samobójcy.

out