Kędzierzyn-Koźle: PÓŁNAGIE KOBIETY i mężczyźni pobiegną przez miasto?! Mają dość MORSOWANIA! Legenda polskiego triathlonu ZACHĘCA

2021-01-14 13:56 mgorecki
Morsowanie już niemodne! Legenda polskiego triathlonu poleca... bieganie nago!
Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Morsowanie już niemodne! Legenda polskiego triathlonu poleca... bieganie nago!

Morsowanie podbiło internet i stało się memem. Internauci śmieją się z tych, którzy taplając się w lodowatej wodzie nie mogą powstrzymać się od poinformowania o tym reszty świata. W Kędzierzynie-Koźlu pojawiła się więc alternatywa, prosto od legendy triathlonu Stanisława Zajferta. Już w sobotę (16 stycznia) mieszkańcy i mieszkanki K-Koźla pobiegną przez miasto... półnago?

Morsowanie już im się znudziło? W K-Koźlu pobiegną na golasa!

Morsowanie zostało memem! Ta specyficzna aktywność zasłużyła już na swoje miejsce w panteonie żartów ze studentów prawa i wegan. Wszystko zaczęło się od fali zdjęć, którymi dzielili się dumni ze swoich wyczynów morsujący. Nie pochwalić się uprawianiem tego sportu okazało się nad wyraz trudne!

Śmieją się w morsów: Tak śmieją się z MORSÓW! Te memy rozkładają na łopatki [ZDJĘCIA]

W Kędzierzynie-Koźlu idą jednak o krok dalej. Jak zdradza portal KK24.pl, Stanisław Zajfert, żywa legenda polskiego triathlonu, wymyślił nową, zimową rozrywkę!

Mam propozycję dla tych, którzy chcą podnieść swoją odporność, a jednocześnie nie mają ochoty na modne obecnie morsowanie. Sam dwa lata temu morsowałem i wiem, że jest to bardzo wyczerpujące i obciążające organizm. Musiałem szukać czegoś, co pomoże mi się zahartować, jednocześnie nie będzie tak wymagające. Przecież nie wszyscy lubią moczyć się w zimnej wodzie. Zacząłem biegać rozebrany do połowy. Najpierw przebiegłem tak 200 metrów, później 500, a jeszcze dziś planuje tak przebiec kilometr. Robię to wszystko z głową i poradzę jak mądrze biegać w taki sposób również innym. Zapraszam, aby dołączyć do mnie w tym wyjątkowym biegu

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że znaleźli się chętni! Już w sobotę 16 stycznia Kędzierzyn-Koźle mogą zalać tłumy chętnych na półnagie bieganie! Zbiórka o 12.00 w lesie na rogu ulicy Wojska Polskiego i Alei Lisa.

Przypomnijmy, Stanisław Zajfert jest - zgodnie z wyróżnieniem, które otrzymał w 2017 roku - legendą polskiego triathlonu. Startuje od blisko 40 lat, dwa razy dotarł na... Hawaje! W sumie wystartował w 287 zawodach. 

SUper Raport 14.01 (Goście: Robert Biedroń - Wiosna, Jacek Dubois - adwokat oraz Jan Maria Jackowski - senator PiS)