Kędzierzyn-Koźle. Pożar na poddaszu sklepu. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

i

Autor: mat.prasowe Kędzierzyn-Koźle. Pożar na poddaszu sklepu. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

Kędzierzyn-Koźle: POPARZONY leżał pod prysznicem! Horror na sklepowym poddaszu [ZDJĘCIA]

2021-03-24 14:54

Potworna noc w Kędzierzynie-Koźlu. Dym wydobywał się z okien pawilonu handlowego przy ul. Krzywoustego. Interweniujący na miejscu strażacy i policjanci musieli wyważyć kraty, żeby dostać się do wnętrza. Pod prysznicem znaleźli dotkliwie poparzonego mężczyznę.

Zgłoszenie do do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu wpłynęło ok. 2.00 w nocy 23 marca. Świadek informował o silnym zadymieniu, które miało wydobywać się z pawilonu handlowego przy ulicy Bolesława Krzywoustego w Kędzierzynie-Koźlu. Na miejscu pojawiła się policja i straż pożarna z kilku jednostek.

- Strażacy po przybyciu na miejsce potwierdzili informacje przekazane w zgłoszeniu oraz ustalili, że do pożaru doszło na poddaszu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowo drabinę mechaniczną z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej Sławięcice oraz Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne - komentuje kpt. Grzegorz Pawełek.

Przy pomocy drabiny, strażacy dostali się przez okno do obiektu - wcześniej usuwając jeszcze zasłaniające je kraty. Podczas przeszukiwania budynku i prowadzenia działań gaśniczych, strażacy odnaleźli wewnątrz poparzonego mężczyznę. Według nieoficjalnych ustaleń, mężczyzna znajdował się pod prysznicem.

Portal ratownictwo.opole.pl dodaje, że w trakcie interwencji z pomieszczenia wyniesiono butlę gazową wraz z palnikiem. Ranny mężczyzna najpierw otrzymał pomoc medyczną od strażaków, później trafił pod opiekę przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, a w końcu do szpitala.

Działania trwały do godziny 4:30. Przyczyny tragedii nie są jeszcze pewne. Ustala je policja. Do tematu będziemy wracać.

Wybuch gazu w Zabrzu