Morderstwo w Lubuskiem! Nie żyje 25-latka! Trwa OBŁAWA policji! Tajemniczy list sprawcy!

i

Autor: mat. policji

Kluczbork. Monika zamordowała konkubenta. Do wszystkiego się przyznała! "Opisała okoliczności"

2021-06-17 12:30

Prokuratura Okręgowa w Opolu informuje w czwartek 17.06.21 r. o decyzji sądu ws. Moniki K. W toku śledztwa kobietę podejrzewano o morderstwo swojego konkubenta, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. 32-latka do wszystkiego się przyznała, złożyła też obszerne wyjaśnienia.

Horror rozegrał się 3 czerwca br. w Kluczborku. W jednej z posesji na terenie miasta przez przypadek odkryto zwłoki mężczyzny - 38-latek, życiowy partner Moniki miał kłutą ranę pleców. Sekcja zwłok dała szerszą perspektywę na okoliczności potwornej śmierci; bezpośrednią przyczyną zgonu Piotra M. był cios zadany "narzędziem ostrym i kończystym" (nożem) w okolicach prawej łopatki. Uderzenie spowodowało uszkodzenie płuca i masywny krwotok, ten doprowadził do wstrząsu hipowolemicznego, a w konsekwencji do zgonu.

Zobacz też: Neonazista przed sądem w Opolu! Wykrzykiwał o białej rasie, chwalił masowego mordercę!

Morderca poćwiartował ciało 23-letniej Pauliny. Grób Pauliny P. na cmentarzu parafialnym w Nowogrodzie

Wstępne czynności procesowe przeprowadzane równolegle z sekcją zwłok ustaliły, jak Piotr spędził ostatnie godziny życia. Tym tropem, kryminalni doszli do podejrzanej - Moniki K., życiowej partnerki Piotra.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Monika K. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia, w których opisała okoliczności w jakich doszło do ugodzenia nożem konkubenta - głosi oficjalny komentarz prokuratury. Relacja podejrzanej o zabójstwo jest teraz poddawana weryfikacji. 

W piątek 4 czerwca br. (dzień po odkryciu zwłok) prokurator Prokuratury Rejonowej w Kluczborku wystąpił o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Sąd Rejonowy w Kluczborku podzielił argumentację zawartą w prokuratorskim wniosku i orzekł o trzymiesięcznej izolacji Moniki K.

Za zbrodnię zabójstwa podejrzanej grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.