Kobieta uciekała przed wyrokiem. Lata ukrywała się w Holandii, w końcu wpadła na Śląsku

2021-01-12 12:59 mgorecki
Policja
Autor: KMP policja/zdj.poglądowe

30-letnia kobieta z powiatu brzeskiego poszukiwana listem gończym od 5 lat ukrywała się w Holandii. Kiedy wróciła, zdecydowała się zaszyć w województwie śląskim, gdzie ostatecznie wpadła.

Mundurowi z Lewina Brzeskiego prowadzili sprawę wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Z operacyjnych ustaleń wynikało, że 30-letnia kobieta - mieszkanka powiatu brzeskiego - od 5 lat przebywa w Holandii, ukrywając się przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

- Szereg wykonanych przez śledczych czynności pozwolił ustalić kiedy 30-latka planuje wrócić do kraju - przekazuje biuro prasowe opolskiej policji dodając, że policjanci wiedzieli, że kobieta ma się zjawić na Śląsku. Tak też się stało.

[...] kilka dni po powrocie poszukiwanej do Polski, praca śledczych przyniosła zamierzony skutek. Policjanci namierzyli ją w województwie śląskim. Tam, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali ją

30-latka była poszukiwana do odbycia kary kilkunastu miesięcy pozbawienia wolności. Została skazana w związku z oszustwami.

Premier Morawiecki dał pieniądze na nowe groby. Oto efekty | Niezapomniani