Koronawirus Lubelskie 30.11: Koniec fatalnego miesiąca. Nowe dane MZ

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/InfoTimisoara Koronawirus Lubelskie 30.11: Koniec fatalnego miesiąca. Nowe dane MZ

Kolejna szkoła w Opolu zawiesza lekcje! Zbyt dużo zachorowań

2021-12-01 9:27

Koronawirus nie odpuszcza opolskim szkołom. Uczniowie i nauczyciele chorują i trafiają na kwarantanny niemal każdego dnia. Już druga szkoła zdecydowała się na całkowity powrót lekcji stacjonarnych.

We wtorek (30.11.21) Urząd Miasta w Opolu poinformował o kolejnych przypadkach zakażeń wśród uczniów i nauczycieli i związanymi z tym kwarantannami, którymi objęto 181 uczniów i 1 nauczyciela. Kwarantannę natomiast odpuściła sobie PSP 33 (ul. Joachima Lelewela 9), tamtejsza placówka zdecydowała się na całkowity powrót do nauczania zdalnego. Uczniowie nie pójdą do szkoły do 6 grudnia. To już druga szkoła z Opola, która decyduje się na taki ruch w ostatnim czasie; w poniedziałek tę samą decyzję podjęły władze PSP 9

Polecamy: Opole: Chcesz zaszczepić się trzecią dawką? Uniwersytecki Szpital Kliniczny ma pilny apel

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa

Poza PSP 33, zakażenia w swoich murach potwierdziły też: Publiczne Przedszkole nr 25: chory jeden uczeń, a na kwarantannę trafiły 23 osoby z grupy pierwszej. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 20 w Opolu po wykryciu zakażenia u ucznia, pozostałych 25 osób z klasy pierwszej przebywa na kwarantannie. Ta w przypadku obu placówek trwa do 4 grudnia. 16 uczniów klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Opolu jest objętych kwarantanną do 5 grudnia po wykryciu COVID-19 u jednego ucznia. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Opolu zaraził się 1 uczeń klasy piątej, a 22 dzieci przebywa na kwarantannie. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego na COVID-19 zachorowało 2 uczniów klasy drugiej. W sumie kwarantanną objęto 46 uczniów. W Publicznym Przedszkolu nr 26 w Opolu po wykryciu zakażenia u jednego nauczyciela na kwarantannę skierowano jednego nauczyciela i 23 uczniów grupy pierwszej. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Opolu chory jest jeden uczeń z klasy ósmej, a na kwarantannie przebywa 26 uczniów. W przypadku tych 4 placówek kwarantanna zakończy się 6 grudnia.

Koronawirus Opolskie: Prognozy rozwoju IV fali. Służby wojewody ostrzegają przed grudniem

Podczas jednej z konferencji wojewody opolskiego zaprezentowano model rozwoju IV fali w województwie opolskim gdzie, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, sytuacja wygląda najgorzej w kraju. Specjaliści twierdzą, że przed nami nagły wzrost zakażeń i idący za nim wzrost hospitalizacji. Wielki "boom" ma trwać pierwsze dwa tygodnie grudnia.

Policja z Opola zdradza: Czwarta fala nas nudzi? Tu młodzi zdejmują maseczki, policjantów wyśmiewają, a zasłaniają się konstytucją

Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?