Koniec kampanii wyborczej. Na kogo zagłosują opolanie? [WYBORY 2020 Opole]

2020-07-10 19:51 Michał Górecki
Wybory 2020: Duda i Trzaskowski na Śląsku popełniają poważny błąd. To złamanie zasad!
Autor: AP, FACEBOOK

Kampania wyborcza obu kandydatów zakwalifikowanych do drugiej tury wyborów dobiega końca. Od północy obowiązuje nas cisza wyborcza. Kogo w niedzielę wybiorą opolanie?

Ostatnia prosta obu kampanii wyborczych kandydatów na prezydenta RP. Od północy z piątku na sobotę obowiązuje nas cisza wyborcza. Kandydaci już po I turze wyruszyli w trasę po Polsce i robili co mogli, żeby przekonać do siebie jak najwięcej wyborców.

I tura: Opolskie głosowało na Dudę, Opole na Trzaskowskiego

W pierwszej turze w skali województwa zdecydowanie wygrał Andrzej Duda, zdobywając 40,46 proc. głosów osób uprawnionych do głosowania. Rafałowi Trzaskowskiemu udało się wtedy przekonać 31,88 proc.

W stolicy regionu - Opolu - na podium przed Andrzejem Dudą był już Rafał Trzaskowski. Zdobył 45,73 proc. głosów znacznie wyprzedzając urzędującego Prezydenta RP, który przekonał do siebie 26,57 proc. wyborców.

Zobacz ostatni sondaż przed Ciszą Wyborczą!

Swoją kampanię w II turze Rafał Trzaskowski kończył w Nysie, gdzie w I turze przegrał z Andrzejem Dudą, odwiedzając jeszcze później Racibórz. Urzędujący włodarz ostatnie słowa w kampanii  powiedział w Zamościu. Choć Prezydent nie odwiedził już Opolszczyzny, prężnie działali m.in. parlamentarzyści PiS - np. Janusz Kowalski. Podsumowanie jego kampanii w II turze odbyło się w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie Violetta Porowska z innymi działaczami PiS rozdawali ulotki i rozmawiali z mieszkańcami. Do głosowania na Rafał Trzaskowskiego namawiali m.in. samorządowcy: Aleksandra Dulkiewicz, obecna prezydent Gdańska spotkała się w Krapkowicach z Sołtyskami, radnymi i lokalnymi działaczkami.

- Rozmawiałyśmy o sile kobiet, odpowiedzialności i rozumieniu własnych potrzeb - podsumowywała w czwartek.

Rafał Trzaskowski w Nysie

Zobacz relację ze spotkania prezydenta Warszawy z mieszkańcami w Nysie.

Zobacz wszystkie najciekawsze starcia kampanijne w Opolu

>> Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w Opolu! Podsumowujemy oba spotkania [WIDEO,ZDJĘCIA]  - Pierwsza tura
>> Wybory Prezydenckie 2020. SZOK w Opolu! Tego jeszcze nie było. Kto wygrał na Opolszczyźnie? [WYNIKI] [Wyniki pierwszej tury]
>> Konfederacja i Lewica głosuje na TRZASKOWSKIEGO. Ruch Narodowy: "To nie jest Konfederacja" [2 TURA WYBORY 2020 Opole] - spotkanie przed II turą
>> POBICI i opluci na konwencji Andrzeja Dudy! "Ścierwa, pe****, komuniści". [WIDEO, ZDJĘCIA]
>> Opole idzie na "życiówkę". KOMICZNA kampania frekwencyjna: "To są 3 lemury. Najpiękniejszy, który?" Wybory Prezydenckie 2020 [ZDJĘCIA] - zobacz, jak Opole zachęca do głosowania

Wybory 2020: Jak głosować w II turze?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.