Koronwiurs. Opole: MASOWE zakażenia w przedszkolach! Blisko 80 dzieci na kwarantannie!

2021-03-03 13:51 mgorecki
Rok od pandemii w Podlaskiem. Jak koronawirus zmienił nasze życie? [RAPORT]
Autor: pixabay

Koronawirus opolskie. W Opolu w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono infekcję koronawirusem w trzech przedszkolach, z czego w jednym - dwukrotnie. Łącznie na kwarantannę trafiło 76 dzieci. Dane z województwa opolskiego z ostatnich 24 godzin są coraz gorsze.

Opole. Koronawirus w przedszkolach. Dzieci trafiają na kwarantannę

W ciągu ostatnich 24 godzin na Opolszczyźnie potwierdzono aż 208 nowych infekcji. W środowe popołudnie rzecznik prasowa UM w Opolu poinformowała o dużych problemach w miejskich przedszkolach.

- W ciągu ostatnich 24 godzin zakażenie koronawirusem potwierdzono w trzech opolskich przedszkolach, z czego w jednym – dwukrotnie. Na kwarantannę trafiło łącznie 76 dzieci - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak.

W przedszkolu nr 5 w Opolu pozytywny wynik testu otrzymała nauczycielka oraz pracownik niepedagogiczny. Na kwarantannę trafiły dwie grupy dzieci – trzylatków oraz czterolatków. Łącznie 36 dzieci, które zostaną w domu do 8 marca.

Zakażenie potwierdzono też - po raz kolejny - w przedszkolu nr 2. COVID-19 wykryto u nauczycielki. Sanepid zdecydował o kwarantannie na 20-osobowej grupy dzieci czterolatków i pięciolatków. Potrwa ona do 11 marca. Wcześniej (02.03) w tym przedszkolu potwierdzono zakażenie u nauczyciela; na kwarantannę skierowano grupę 25 dzieci w wieku 3-4 lata. Potrwa ona do poniedziałku 8 marca.

Pozytywny wynik testu otrzymała też nauczycielka grupy czterolatków i pięciolatków w przedszkolu nr 3. Kwarantannie, która potrwa do 8 marca, zostało poddanych 20 dzieci.

Toruński lokal nie chce obsługiwać policjantów i ich rodzin