Koszmar kierowców. Ruszył remont obwodnicy Opola: "Proponuję zamknąć miasto"

2021-09-06 13:58
Utrudnienia Opole MZD
Autor: mat.prasowe MZD Opole, utrudnienia na drodze, remonty. Sprawdź, gdzie są utrudnienia [MAPA]

Rusza remont na obwodnicy północnej Opola. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami, a do korków trzeba będzie się przyzwyczaić, bo prace potrwają do grudnia. Pierwsze utrudnienia już od dziś (06.09.21 r.), a kolejne od środy (08.09.21 r.).

Pierwsze utrudnienia i remonty zaczęły się w Opolu już w poniedziałek (06.09.21 r.). Od 10.00 drogowcy wymieniają dylatację na odcinku między Odrą a skrzyżowaniem z ulicą Partyzancką, dlatego aż do zmierzchu obowiązuje tam ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

Opole: Utrudnienia dla kierowców w poniedziałek i wtorek [06-07.09.21 r.]

MZD Opole: Utrudnienia w poniedziałek i wtorek (06-07.09.21 r.)
Autor: mat.prasowe MZD MZD Opole: Utrudnienia w poniedziałek i wtorek (06-07.09.21 r.)

Opole: Od środy utrudnienia na obwodnicy północnej

Ale to nie koniec. Od środy (08.09.21 r.) ruszy remont obwodnicy pomiędzy stacją BP a wiaduktem kolejowym we Wróblinie. Przejazd będzie możliwy tylko w kierunku Niemodlina. 

Ruch w kierunku Wrocławia będzie odbywał się, jak dotychczas, obwodnicą północną. Ruch od Wrocławia w kierunku Strzelec Opolskich będzie poprowadzony przez węzeł na Sobieskiego, Budowlanych, Kępską i Luboszycką. Co istotne, wszystkie pojazdy poruszające się objazdem będą znajdowały się na drodze z pierwszeństwem przejazdu.

Zobacz też: Opolanie o muralu Krzysztofa Krawczyka: "Opole Vice"

Mural Krzysztofa Krawczyka przy ul. Krakowskiej

Kolejna ważna informacja dotyczy odcinka Luboszyckiej - między Lipową a obwodnicą. - Ten fragment będzie jednokierunkowy. Będzie można tylko wyjechać z Luboszyckiej w kierunku obwodnicy. Nie będzie możliwości wjazdu z obwodnicy w Luboszycką - komentuje kierownictwo MZD.

Zmianie ulegnie też trasa autobusu MZK lini nr 21. W trakcie robót autobus pojedzie trasą jednokierunkową: ul. Luboszycka - ul. Opolska - ul. Krzanowicka - ul. Jagiełły - ul. Sobieskiego - ul. Budowlanych - ul. Kępska do ul. Luboszyckiej. Prace potrwają do grudnia.

MZD Opole: Utrudnienia od środy (08.09.21 r.)
Autor: mat.prasowe MZD MZD Opole: Utrudnienia od środy (08.09.21 r.)

Utrudnienia w Opolu. Mieszkańcy: "Proponuję zamknąć miasto"

Komunikacyjny paraliż komentują mieszkańcy. "Specjalnie czekaliście na wrzesień?" - pytają w mediach. Przedstawiciele MZD zaznaczają, że w maju spółka zabezpieczyła pieniądze na remont, a od tamtej pory trzeba było jeszcze wykonać pełną dokumentację - m.in. dlatego prac nie można było przeprowadzić w trakcie wakacji. To nie przekonało większości komentujących:

Proponuję ogólnie zamknąć miasto i niech nikt nie wjeżdża. Ruch od strony Kluczborka jest i tak już dostatecznie utrudniony niekończącym się remontem tzw. Opola Wschodniego, to teraz jeszcze Luboszycką robić jednokierunkową... No geniusze.