Krapkowice: Po pijaku POCIĄŁ nożem 79-latkę! Byli rodziną

2020-12-21 16:04 mgorecki
Strzeleczki: 20-latek pociął starszą kobietę!
Autor: Policja Krapkowice Strzeleczki: 20-latek pociął starszą kobietę!

Młody mężczyzna wszedł do mieszkania 79-latki w gminie Strzeleczki i zażądał pieniędzy. Kiedy ta odmówiła wydania gotówki, 20-latek pociął jej ręce nożem. W momencie zatrzymania miał dwa promile. Policjanci przyznają, że jest członkiem rodziny starszej kobiety.

Strzeleczki: Pociął 79-latkę dla pieniędzy

W sobotę 12 grudnia oficer dyżurny krapkowickiej Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Strzeleczki. Na miejsce wysłano patrol.

Według relacji mundurowych, na miejscu zastali 79-letnią kobietę, która przyznała, że do jej domu wszedł młody człowiek, członek jej rodziny. Mężczyzna zażądał od niej pieniędzy, a gdy ta nie chciała mu ich wydać, 20-latek nożem pociął jej dłonie! Starsza kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania napastnika i już po niespełna godzinie zatrzymali mężczyznę. - ukrywał się przed mundurowymi w jednej z altan na terenie wioski - komentują policjanci z KPP w Krapkowicach. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Śledczy zajmujący się sprawą powiązali ze sobą wszystkie informacje i zebrane dowody. Ostatecznie okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się zatrzymany.

- Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna powiązany jest także z kradzieżą motoroweru, kradzieżą z włamaniem do altany, a także usiłowaniem kradzieży quada - przekazano w komunikacie.

Część skradzionego mienia już odzyskano i przekazano właścicielom. Straty pokrzywdzeni wstępnie oszacowali na blisko 2 500 zł.

Po wytrzeźwieniu, 20-latek usłyszał zarzut rozboju z użyciem noża, do którego się przyznał. Na wniosek policjantów i prokuratura, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. Dodatkowo usłyszy jeszcze zarzuty kradzieży z włamaniem do altany, kradzieży motoroweru i usiłowania kradzieży quada.

Autem rozbili drzwi i okradli jubilera. Samochód użyty do kradzieży został spalony