Marsz Równości w Opolu: Kontrmanifestacja w kościele! Znamy plany narodowców

2021-09-23 14:05
marsz równości, opole
Autor: CC Opole: III Marsz Równości. Kontrmanifestacja w kościele! Wiemy, co się wydarzy

Marsz Równości w Opolu. Temperatura rośnie, bo na szykowany od dawna III Marsz Równości odpowiedziały środowiska narodowe i katolickie. Młodzież Wszechpolska zapowiedziała kontrmanifestację w Kościele pw. Świętej Trójcy. To w tym miejscu emocje podczas marszu rozgrzeją się na dobre, bo kościół znajduje się na trasie marszu. Znamy plany Młodzieży Wszechpolskiej.

III. Marsz Równości w Opolu wyruszy z pl. Wolności już w sobotę o 14.00. Wydarzenie wywołuje skrajne emocje, a temperaturę jeszcze podkręca fakt, że w Opolu po raz pierwszy odbędzie się pod patronatem prezydenta miasta, Arkadiusza Wiśniewskiego. Tęczowe Opole, organizatorzy wydarzenia, opublikowali trasę przemarszu, a Młodzież Wszechpolska odpowiedziała zapowiedzią kontrmanifestacji. Wiemy, jak będzie wyglądała.

Zobacz też: Marsz Równości Opole 2021. W sobotę utrudnienia dla kierowców! [TRASA]

Polskie trio Komodo wraca z mocnym uderzeniem. Teledysk Heaven [TYLKO U NAS]

III. Marsz Równości w Opolu. Kontrmanifestacja w kościele

Sobotnie popołudnie zgromadzi w centrum Opola dwie grupy; kiedy o 14.00 na pl. Wolności zbierze się społeczność spod znaku tęczowej flagi, zaledwie 100 metrów dalej - pod kościołem franciszkanów - pojawi się Młodzież Wszechpolska. Dwa miejsca, ta sama godzina i dwie różne grupy, które w końcu i tak się spotkają. Jak to spotkanie przebiegnie? O szczegóły planu na kontrmanifestację zapytaliśmy koordynatora wydarzenia, Adama Szczeliniak.

- Idea marksizmu zakłada sprowadzenie człowieka do istoty pierwotnej. To dało początek rewolucji seksualnej, obecnie to tęczowa rewolucja. To kolejny krok w próbie rozkładu moralności człowieka, próba sprowadzenia człowieka do roli zwierzęcia. Nie zgadzamy się na to, człowiek znaczy coś znacznie więcej, ważne jest rodzina i prawdziwa miłość, nie marksistowska, nie tęczowa - komentuje w rozmowie z SE.pl, tłumacząc że właśnie dlatego Młodzież Wszechpolska zgromadzi się w sobotę pod kościołem franciszkanów, żeby modlić się za społeczność zgromadzoną w ramach Marszu Równości.

Zapraszamy wszystkie osoby, które myślą podobnie do nas, do wspólnej modlitwy. Zaczynamy o 14.00 w kościele św. Trójcy, który leży dokładnie przy trasie Marszu Równości. Będziemy się modlić za tę drugą stronę, naszych - powiedzmy - przeciwników, o ich nawrócenie w tej kwestii.

Ważne słowa Młodzieży Wszechpolskiej. "Nie dążymy do agresji"

Wiele wskazuje na to, że moment mijania się obu grup będzie prawdziwą próbą charakterów. Obie strony jednoznacznie deklarują, że nie będą prowokowały i nie dążą do agresji. III. Marsz Równości jest jednak zgłoszoną inicjatywą, co oznacza, że będzie przemieszczał się w towarzystwie policji po zamkniętych drogach. Z drugiej strony staną ich przeciwnicy, którzy deklarują, że chcą się jedynie pomodlić przy okazji wystawienia najświętszego sakramentu w tamtejszym kościele. 

- To ta druga grupa będzie się przemieszczać, zapewne w kordonie policji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że taka jest praca policji, to zgłoszone zgromadzenie. Nie będziemy dążyć do żadnej konfrontacji, jeżeli będzie taka opcja, żeby jakoś wyrazić swoje różnice zdań, jedna i druga strona powinny móc to zrobić - zapewnia Szczeliniak.