Marsz Równości Opole 2021. W sobotę utrudnienia dla kierowców! [TRASA]

2021-09-22 15:24
Małopolska: Trzej prezydenci apelują w sprawie deklaracji anty-LGBT
Autor: Andrzej Rembowski/cc0/pixabay Prezydenci Krakowa, Tarnowa i Oświęcimia zaapelowali do samorządu wojewódzkiego o wycofanie się z tzw. deklaracji anty-LGBT.

Marsz Równości Opole 2021. Znamy trasę i szczegóły sobotniego (25.09.21 r.) wydarzenia. Wiele wskazuje na to, że w sobotę w Opolu będzie się działo; to pierwszy marsz równości pod patronatem prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, a swoją obecność zapowiedziała m.in. delegacja norweskiej ambasady. Trasa III Marszu Równości i szczegóły dot. organizacji znajdziesz w artykule poniżej.

Marsz Równości Opole 2021 już w sobotę 25 września. Początek na Placu Wolności o 14.00, a koniec dopiero na After Party, bo wraz z marszem organizatorzy zapewnili wiele wydarzeń towarzyszących. 

- Opole w najbliższych dniach będzie tęczowe jak nigdy! Tradycyjnie będziemy wspólnie przygotowywać transparenty na marsz w Miejscu X w środę po południu, w piątek w Opo będziemy debatować o sytuacji osób transpłciowych - wymienia Sandra Mazur, koordynatorka wydarzeń okołomarszowych dodając, że także sobota rozpocznie się w Opo (brunch w południe). 

W sobotę w związku z marszem utrudnienia czekają m.in. kierowców, bo ulice będą na bieżąco zamykane wraz z wejściem zgromadzonych. 

Zobacz też: Szok w Opolu! Marsz Równości pod patronatem prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego

Extinction Rebellion. Milczący marsz przez Opole

Opole: III Marsz Równości [trasa]

Marsz Równości wyruszy z pl. Wolności w sobotę o 14.00 i przejdzie ulicami:

 • Zamkową,
 • Piastowską,
 • Wrocławską,
 • Nysy Łużyckiej,
 • Książąt Opolskich,
 • Sądową,
 • Sienkiewicza,
 • Oleską,
 • Żeromskiego,
 • Reymonta,
 • Ozimską,
 • pl. Jana Pawła II - przystanek końcowy.

Swoją obecność zapowiedziała m.in. delegacja Ambasady Królestwa Norwegii w Warszawie, Konsul Republiki Federalnej Niemiec z Konsulatu Niemiec w Opolu, parlamentarzyści i parlamentarzystki. Na czele marszu stanie drag queen.

III Marsz Równości w Opolu [TRASA]
Autor: Tęczowe Opole III Marsz Równości w Opolu [TRASA]

III Marsz Równości może być największym dotychczas zorganizowanym. Po raz pierwszy został objęty honorowym patronatem przez prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Ucieszyła nas ta wiadomość, jak każdy taki wyraz solidarności. Pan prezydent zauważył społeczność LGBT+ w swoim mieście, a w szczególności zwrócił uwagę na ostatnie lata nagonki na nas ze strony partii rządzącej. Dołączamy się do jego apelu, żeby w najbliższą sobotę wspólnie wyrazić sprzeciw wobec nietolerancji i dyskryminacji, a także liczymy na dalszą współpracę z miastem, na przykład przy projektach antydyskryminacyjnych - komentuje Mazur. 

Zobacz koniecznie: Opolskie drugim najbardziej homofobicznym regionem Polski. "Prezydent na razie na marsze nie chodzi, ale..."

Marsz Równości w Opolu. Tęczowe Opole publikuje postulaty

Tęczowe Opole, grupa odpowiedzialna za organizację marszu, publikuje też postulaty happeningu. Wszystkie skupiają się na poprawie jakości życia osób LGBTQiA. Wśród nich znajdziemy m.in. postulat o ułatwieniach w prawie, równości małżeńskiej, czy apel do samorządów, które w ostatnim czasie wprowadziły tzw. uchwałę "Anty-LGBT". Tęczowe Opole cyklicznie publikuje swoje postulaty na Facebooku.