Ciocia Andrzeja Dudy w miejsce polityka PiS! Transfer na prestiżowe stanowisko

2021-09-17 11:53
Andrzej Duda, Opole
Autor: wikimedia.com/Opole UM.mat.prasowe Opole: Ciocia Andrzeja Dudy zasiądzie w Radzie Miejskiej. Co za transfer!

Transfer roku w Radzie Miejskiej w Opolu! Miejsce skazanego za trwającą 12 lat jazdę bez uprawnień, Arkadiusza Sz., zajmie ciocia Prezydenta Andrzeja Dudy! Krystyna Duda zasili wątły, jak dotąd trzyosobowy, klub radnych PiS.

Krystyna Duda (66 l.) w Radzie Miejskiej Opola! O mandat radnej w RM w Opolu bezskutecznie starała się w 2018 roku. Zdobyła wtedy 506 głosów, co dało jej drugi wynik na liście PiS w okręgu Stare Miasto i Śródmieście, i odpadła z samorządowego wyścigu. Teraz ma szansę dogonić peleton, dołączając do rady w miejsce Arkadiusza Sz., byłego radnego PiS skazanego za 12-letnią jazdę bez prawa jazdy.

Zobacz też: Pani Grażyna zdjęła krzyż. Wygrała w sądzie ze Zbigniewem Ziobrą!

Kinga Duda podróżując limuzyną łamie przepisy

Krystyna Duda, ciocia prezydenta RP w samorządowej ławie. Jak do tego doszło?

Sprawa awansu Krystyny Dudy sięga początku 2019 roku. Wtedy głośno zrobiło się o Arkadiuszu Sz., czyli ówczesnym doradcy wojewody opolskiego, który był też radnym w Radzie Miejskiej. Zatrzymali go policjanci z Nysy, a w trakcie kontroli wyszło, że radny nie ma uprawnień. Prawko stracił... 12 lat wcześniej! Rozpoczęło się postepowanie, a Arkadiusz Sz. zwolnił najpierw stanowisko doradcy, a teraz radnego (informacja o wygaśnięciu jego mandatu pojawiła się w Dzienniku Urzędowym Woj. Opolskiego 15 września).

Sąd pierwszej instancji uznał go za winnego, a Sąd Okręgowy w Opolu wyrokiem z sierpnia podtrzymał decyzję. Arkadiusz Sz. usłyszał wyrok: rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Komisarz Wyborczy w Opolu, po uprawomocnieniu tego wyroku, ogłosił, że mandat radnego wygasa. I tu pojawia się Krystyna Duda, ciocia prezydenta RP!

Bo, jak wspomnieliśmy, w wyborach samorządowych z 2018 roku zajęła drugie miejsce, zbierając 506 głosów. W ten sposób Krystyna Duda - żona byłego posła PiS Antoniego Dudy, a prywatnie stryja prezydenta Andrzeja Dudy - po zaprzysiężeniu zasiądzie w Radzie Miejskiej Opola. Michał Nowak, przewodniczący klubu PiS, powiedział w rozmowie z portalem nto.pl, że formalne spotkanie w tej sprawie jeszcze się nie odbyło, ale wiadomo, że Krystyna Duda zamierza zasilić opolski klub.

Samodzielną większość w miejskiej radzie ma klub radnych prezydenta miasta, Arkadiusza Wiśniewskiego. 

Sonda
Cieszysz się z takiego transferu? Ciocia prezydenta samorządowczynią w Opolu!