UNI Opole zagra z wielokrotnym Mistrzem Polski! To przełom!

2021-09-17 14:10
uni opole
Autor: Uni Opole/ Facebook Opole: Historyczny mecz coraz bliżej! Uni Opole zagra z Mistrzem Polski!

Historyczny mecz w Opolu! UNI Opole zadebiutuje w Tauron Lidze. To najwyższa klasa rozgrywek siatkówki kobiet, a dziewczyny z Opola zaczął z wysokiego C. W piątek 24 września zagrają z aktualnym i dziewięciokrotnym Mistrzem Polski: Grupą Azoty Chemik Police.

UNI Opole dostało się na szczyt; do najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli Tauron Ligi, a ten sezon rozpoczną meczem z dziewięciokrotnym Mistrzem Polski -  Grupą Azoty Chemik Police. Potężny przeciwnik - zasilony zawodniczkami reprezentacji Polski, które grały choćby w Mistrzostwach Europy - jest zdecydowanym faworytem. Ale UNI Opole nie zamierza odpuszczać.

- Z pewnością ten pierwszy mecz będzie niesamowitym wydarzeniem sportowym w Opolu, dla nas to duże przeżycie, szczególnie dla nowych zawodniczek. Cały czas ciężko pracujemy po to, żeby pokazać się z dobrej strony. Na razie skupiamy się na swoich błędach, aby je wyeliminować i zagrać dobry mecz z Policami - mówi kapitan UNI Opole Marta Pamuła.

Zobacz też: Koszmar na boisku. Serce piłkarza stanęło wraz z końcem meczu

zapowiedź 19. Biegu po Nowe Życie (18 września)

UNI Opole podejmie mistrzów!

Skład Polic budzi podziw, ale UNI Opole nie odstaje. Drużyna wzmocniła skład atakującą Anną Bączyńską, przyjmującą Regiane Bidias, środkową Vivian Pellegrino czy rozgrywającą Weroniką Wołodko. Jak zapewnia Maciej Kochański Prezes Zarządu UNI Opole SA, trzon drużyny wciąż tworzą zawodniczki, które awans do Tauron Ligi wywalczyły.

Mecz zespołu UNI Opole z Grupą Azoty Chemik Police odbędzie się w Stegu Arenie w Opolu w piątek 24 września o godzinie 17:30.Bilety dostępne są na stronie klubu: TUTAJ.