Prokuratura bada sprawę KOMENDANTA z Nysy! Co działo się na KOMISARIACIE?

2020-08-04 12:08 Michał Górecki
Mobbing w Nysie? Prokuratura zbada sprawę komendanta
Autor: google maps Mobbing w Nysie? Prokuratura zbada sprawę komendanta

"Złośliwe i uporczywe naruszanie praw pracownika" - w tej sprawie trwa śledztwo, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu. Chodzi o komendanta Komendy Powiatowej Policji w Nysie, który miał dopuszczać się mobbingu wobec swoich podwładnych. Dlaczego sprawę z Nysy prowadzi prokuratura w Kędzierzynie-Koźlu? Żeby uniknąć...subiektywizmu.

Prokurator Rejonowy z Kędzierzyna-Koźla Eugeniusz Węgrzyk potwierdził w rozmowie z "Super Expressem", że 27 lipca br. zostało wszczęte śledztwo ws. naruszania praw pracownika przez komendanta z KPP Nysa.

- Na chwilę obecną planowane są czynności, przesłuchiwanie dalszych świadków - komentuje.

Jak ustaliliśmy, swojego komendanta oskarżają sami funkcjonariusze. Wcześniej do Prokuratury Opolskiej miał trafić anonim, który informował o nadużyciach ze strony przełożonego, ale najprawdopodobniej dokument nie będzie honorowany - postępowania nie rozpoczyna się na podstawie anonimów - dlatego prokuratura zaczęła działać dopiero po uzyskaniu dokumentów od pełnomocnika.

Mobbing na komendzie w Nysie? Prokuratura zbada sprawę

Na razie nie wiadomo, na czym miałby polegać zarzucany komendantowi mobbing. Sprawa została przekierowana do Prokuratury w Kędzierzynie-Koźlu, żeby wyeliminować ryzyko subiektywizmu podczas orzekania. Prokurator Eugeniusz Węgrzyk przyznaje, że to dobry krok.

Bohaterski policjant uratował przechodnia przed okrutną śmiercią.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.