Prokuratura bada sprawę KOMENDANTA z Nysy! Co działo się na KOMISARIACIE?

2020-08-04 12:08
Mobbing w Nysie? Prokuratura zbada sprawę komendanta
Autor: google maps Mobbing w Nysie? Prokuratura zbada sprawę komendanta

"Złośliwe i uporczywe naruszanie praw pracownika" - w tej sprawie trwa śledztwo, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu. Chodzi o komendanta Komendy Powiatowej Policji w Nysie, który miał dopuszczać się mobbingu wobec swoich podwładnych. Dlaczego sprawę z Nysy prowadzi prokuratura w Kędzierzynie-Koźlu? Żeby uniknąć...subiektywizmu.

Prokurator Rejonowy z Kędzierzyna-Koźla Eugeniusz Węgrzyk potwierdził w rozmowie z "Super Expressem", że 27 lipca br. zostało wszczęte śledztwo ws. naruszania praw pracownika przez komendanta z KPP Nysa.

- Na chwilę obecną planowane są czynności, przesłuchiwanie dalszych świadków - komentuje.

Jak ustaliliśmy, swojego komendanta oskarżają sami funkcjonariusze. Wcześniej do Prokuratury Opolskiej miał trafić anonim, który informował o nadużyciach ze strony przełożonego, ale najprawdopodobniej dokument nie będzie honorowany - postępowania nie rozpoczyna się na podstawie anonimów - dlatego prokuratura zaczęła działać dopiero po uzyskaniu dokumentów od pełnomocnika.

Mobbing na komendzie w Nysie? Prokuratura zbada sprawę

Na razie nie wiadomo, na czym miałby polegać zarzucany komendantowi mobbing. Sprawa została przekierowana do Prokuratury w Kędzierzynie-Koźlu, żeby wyeliminować ryzyko subiektywizmu podczas orzekania. Prokurator Eugeniusz Węgrzyk przyznaje, że to dobry krok.

Bohaterski policjant uratował przechodnia przed okrutną śmiercią.