Recydywista usiłował ukraść m.in. biżuterię

i

Autor: PIxabay

Nieudany rozbój. Mężczyzna zatrzymany z ŁUPEM w rękach!

2019-12-21 17:32

Kilka minut od zgłoszenia, policjanci z Dobrzenia zatrzymali 36-latka podejrzewanego o włamanie do mieszkania. Mężczyzna miał wejść do środka przez uchylone okno i ukraść pieniądze oraz biżuterię. A wszystko pod obecność właścicielki, która nakryła złodzieja na gorącym uczynku.

Wstępnie wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 5 tys. zł. 36-latek trafił już do aresztu na 3 miesiące. Za kradzież rozbójniczą w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat więzienia.

16 grudnia, policjanci z Dobrzenia Wielkiego zostali zaalarmowani o włamaniu do mieszkania. Mundurowi pojechali pod wskazany adres. Ze zgłoszenia wynikało, że złodziej wychodząc z łupem natknął się na właścicielkę mieszkania, która cały czas była w środku.

Już po kilku minutach od zgłoszenia, 36-latek został zatrzymany przez mundurowych niedaleko miejsca zdarzenia. Mieszkaniec powiatu opolskiego miał przy sobie pieniądze i cześć skradzionej biżuterii. Drugą część łupu policjanci znaleźli w przydrożnym rowie.

Śledczy ustalili, że włamywacz wszedł do mieszkania przez uchylone okno, a nie spodziewając się, że w pomieszczeniu obok odpoczywa lokator, wybrał tradycyjną drogę wyjścia, czyli drzwi. W trakcie ucieczki między podejrzewanym, a właścicielką doszło do szarpaniny.

36-latek był dobrze znany policji. W lipcu opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwa. Tym razem, odpowie za kradzież rozbójniczą.

Decyzją sądu trafił już do aresztu na 3 miesiące. Za przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat więzienia.