Opole. AWARIA sieci wodociągowej! Pięć dzielnic odciętych od wody. Gdzie znaleźć beczkowozy?

i

Autor: Henryk Niestrój/cc0/pixabay Mieszkańcy takich dzielnic, jak osiedle Armii Krajowej, Gosławice, Chabry, Śródmieście czy też Malinka będą odcięci od wody

Opole. AWARIA sieci wodociągowej! Pięć dzielnic odciętych od wody. Gdzie znaleźć beczkowozy? [MAPA]

2020-11-26 19:41

Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu poinformowała o awarii, która wystąpiła w okolicach stacji uzdatniania wody w Zawadzie. Na terenie całego miasta nastąpił znaczny spadek ciśnienia w sieci wodociągowej. Mieszkańcy pięciu dzielnic mogą spodziewać się całkowitego odcięcia od wody. Na terenie Opola zostaną podstawione cztery beczkowozy, które zapewnią mieszkańcom wodę pitną do czasu usunięcia awarii.

W czwartek, 26 listopada spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu poinformowała o wystąpieniu awarii skutkującej problemami z dostępem do wody. Na terenie całego miasta wystąpił znaczny spadek ciśnienia w sieci, a mieszkańcy pięciu dzielnic, takich jak: osiedle Armii Krajowej, Gosławice, Chabry, Śródmieście i Malinka będą całkowicie odcięci od wody. Obecnie nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie awarii. Do tego czasu opolanie będą mogli korzystać z czterech beczkowozów. Woda w nich umieszczona nadaje się do spożycia, jednak wcześniej należy ją przegotować!

- Podczas prac rozerwana została rura wodociągowa magistralna. Woda w rejonie całego miasta może mieć niższe ciśnienie, natomiast mieszkańcy takich dzielnic, jak osiedle Armii Krajowej, Gosławice, Chabry, Śródmieście czy też Malinka będą odcięci od wody. Obecnie WiK szacuje, kiedy tę awarię uda się naprawić - przekazała Katarzyna Oborska-Marciniak, rzeczniczka Urzędu Miasta Opola. 

Pełna treść komunikatu spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu:

- Szanowni Państwo! W związku z awarią sieci w okolicach stacji uzdatniania wody w Zawadzie, nastąpił znaczny spadek ciśnienia w sieci wodociągowej na terenie całego miasta. Na miejscu odbywają się prace mające na celu niezwłoczne usunięcie awarii. Mogą wystąpić czasowe zakłócenie jakości wody. Za wszelkie niedogodności i utrudnienia najmocniej przepraszamy. Z powodu ww. awarii podstawiliśmy beczkowozy, które zapewnią wodę pitną mieszkańcom do czasu zakończenia awarii. Uwaga! Woda z beczkowozów nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Beczkowozy zostaną podstawione w następujących lokalizacjach:

  • ul. Chabrów koło PSP 11
  • Osiedle Armii Krajowej koło kościoła PW Przemienienia Pańskiego
  • ul. Bielska - skrzyżowanie z ul. Chełmską
  • ul. Dambonia

Poniżej mapa z lokalizacją podstawionych beczkowozów:

Dwóch oprychów napadło z bronią na właściciela pizzerii. Ukradli saszetkę z pieniędzmi