Opole. Była mobilizacja, będą nagrody. W II turze zagłosowało prawie 70 proc. mieszkańców

2020-07-13 19:11 Michał Górecki
Darmowy weekend dla mieszkańców Opola. To nagrody za frekwencje
Autor: Arkadiusz Wiśniewski/Facebook Darmowy weekend dla mieszkańców Opola. To nagrody za frekwencje

Samorządy motywowały swoich mieszkańców do głosowania obiecując darmowe atrakcje miejskie przez cały weekend. W ten sposób Opole pobiło swój frekwencyjny rekord, gromadząc przy urnach prawie 70 proc. mieszkańców miasta.

W Opolu w drugiej turze zagłosowało ​69,6 proc. uprawnionych. Dlatego w pierwszy weekend sierpnia atrakcje miejskie będą bezpłatne.

Przede wszystkim chciałem podziękować mieszkańcom za to, że wzięli udział w wyborach, wzięło udział prawie 70 proc. Jeżeli chodzi o wybory w Opolu, to były one bardzo udane i cieszy mnie ta ogromna frekwencja

- mówi Arkadiusz Wiśniewski.

Podczas konferencji przed ratuszem włodarz podziękował też za to, że mieszkańcy "poniekąd skorzystali z rekomendacji". Prezydent brał udział w kampanijnej wizycie Rafała Trzaskowskiego w Opolu i deklarował swoje poparcie dla kandydata opozycji. W Opolu Rafał Trzaskowski wygrał zyskując 45593 głosy (52,56 proc. poparcia).

Darmowe atrakcje za rekord frekwencji

1 i 2 sierpnia mieszkańcy Opola będą mogli za darmo skorzystać z Wodnej Nuty, basenu letniego, wejść na taras Wieży Piastowskiej, do Zamku Górnego, Muzeum Polskiej Piosenki i do ZOO.