Opole: Jaka pogoda na weekend? Nadchodzą burze?! Prognoza pogody [11-13.06.21 r.]

Opole: jaka pogoda na weekend? Prognoza pogody dla Opola i województwa opolskiego [prognoza pogody 11-13.06.21 r.]
Autor: Opole/Facebook/mat.prasowe UM Opole: jaka pogoda na weekend? Prognoza pogody dla Opola i województwa opolskiego [prognoza pogody 11-13.06.21 r.]

Opole; pogoda na weekend [11-13.06.21 r.]. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach? Meteorolodzy IMGW opracowujący prognozę pogody na kilka najbliższych dni mówią o opadach deszczu i powrotach burz nad południe Polski. Jakich temperatur można się spodziewać w piątek, sobotę i niedzielę w Opolu i województwie opolskim? Prognozę pogody sprawdzisz na SE.pl w poniższym artykule.

Pogoda na weekend: piątek, sobota, niedziela. Nadchodzą burze z gradem! To koniec ładnej pogody? [Prognoza pogody na weekend 11-13.06.21 r.]

Prognoza pogody na najbliższe dni w Opolu i województwie opolskim. W piątek (11.06.21 r.) synoptycy IMGW nie przewidują ostrzeżeń pogodowych dla regionu, choć w ciągu dnia i wieczorem może spaść deszcz. Temperatura odczuwalna do wieczora w granicach 20°C. Jak zapowiada się początek weekendu?  W sobotę kilkudniowa, upalna aura niemal na pewno się zmieni, stąd przewidywania meteorologów, że weekendowe burze i opady mogą rozpocząć się już dziś!

Zobacz też: Opole, pogoda: "Nie ma ani jednego frontu". Dziwne zjawisko niedługo odpuści? [Prognoza pogody, opolskie]

Opole pogoda: sobota 12.06.21 r. IMGW ostrzega przed burzami

Na pierwszy dzień weekendu synoptycy wydali prognozowane ostrzeżenia pogodowe dla całego województwa opolskiego. Południe i wschód kraju został objęty żółtym alertem, który obowiązuje w Opolu od 7.30 w sobotę do 7.30 w niedzielę. W sobotę chmury pokryją większość opolskiego nieba; ok 90 proc., wiatr w porywach osiągnie prędkość do 45 km/h, ciśnienie wyniesie ok. 1014 hPa, a temperatura spadnie od 24°C w ciągu dnia do 17°C pod wieczór.

Opole pogoda: niedziela 12.06.21 r. Temperatury drastycznie spadną!

Niedziela to już niemal powrót jesiennej aury. Według prognoz portalu twojapogoda.pl, w ciągu dnia temperatura nie przekroczy 16°C (ok. 17.00), a wieczorem spadnie do nawet 13°C. Będzie pochmurnie, wiatr osiągnie prędkość 20 km/h w porywach do 45 km/h. Ciśnienie może wzrosnąć do 1021 hPa.

Przyszły tydzień nie będzie już tak upalny, jak miniony. Możliwe są lokalne opady deszczu, a temperatura - choć w czwartek na termometrach możemy zobaczyć nawet 32°C - będzie istotnie neutralizowana przez powracające burze.

Polska wyjdzie z grupy na Euro 2021? My już wiemy! Najlepsi obstawiacze wytypowali dla nas wyniki meczów [WIDEO].