Opole: Kościół ZAATAKOWANY! "WON!". WIERNI ruszają z pomocą! Proboszcz: "No cóż..." [ZDJĘCIA]

2021-03-12 12:47
Opole: Kościół zaatakowany! Won 666. Wierni ruszyli na pomoc [ZDJĘCIA]
Autor: pexels.com/zdjęcie poglądowe Opole: Kościół zaatakowany! "Won" "666". Wierni ruszyli na pomoc [ZDJĘCIA]

Kościół katolicki traci wiernych. Najnowsze sondaże CBOS wskazują, że niemal połowa Polaków nie ufa tej instytucji, takich wyników nie było od wprowadzenia konkordatu i zakazu aborcji w 1993 r. Statystykę widać gołym okiem w wielu polskich miastach, pod tym względem podsumowywaliśmy już województwo opolskie, które mimo wszystko zdaje się trzymać całkiem wysoko w skali kraju. Zdarzają się jednak przypadki takie jak ten; Parafia Wniebowzięcia NMP Opole-Gosławice pokryła się wymownymi symbolami i hasłami: "Won", "666".

Ubrany na czarno wyraził swoje oburzenie na fasadzie kościoła

Parafia Wniebowzięcia NMP Opole-Gosławice poinformowała we wtorek (09.03.21 r.) o akcie wandalizmu, który na fasadzie kościoła pozostawił wymowne znaki. Malowidła dość wyraźnie wskazują na awersję autora: "Won", "666".

Wierni ruszyli z pomocą

Proboszcz podał dokładne dane i zachęcił wiernych do przejrzenia swoich rejestratorów samochodowych. Kilka osób zweryfikowało trasy, którymi tego dnia o podanej godzinie - 20.11 - przejeżdżali.

- Z samochodu niestety nic nie mam - komentuje dla SE.pl jeden z mężczyzn, który spróbował pomóc księdzu.

Sprawa, jak zdradza ksiądz proboszcz, wraz z nagraniami z monitoringu została przekazana na policję. Do tej pory nie pojawiły się informacje, jakoby udało się ustalić podejrzanego. Według słów duchownego, mężczyzna był ubrany na czarno; miał przedłużaną kurtkę, plecak, spodnie typu rurki i białe buty.

- No cóż. Takie sytuacje też się zdarzają - dodaje proboszcz parafii.

Kryzys w kościele

Wiara katolicka w Europie coraz bardziej traci na swojej atrakcyjności. Wierni coraz częściej występują z szeregów, z sondażu CBOS wynika, że prawie połowa Polaków nie ufa instytucji kościoła. "Nigdy dotąd niechęć wobec Kościoła katolickiego w Polsce nie była okazywana tak mocno jak w minionych tygodniach" – pisze niemiecki magazyn "Cicero".

Portal DW zasięgnął słów od kierownika badań statystycznych CBOS. Antoni Głowacki sam stwierdził, że "trudno jest dokładnie wymienić motywy, jakimi kierują się ludzie odchodzący od Kościoła poza tym, że ten trend się nasila". Dość oczywistym jest zapewne trop wciąż aktualnych i nierozwiązanych afer pedofilskich i ostatnich decyzji ws. zakazu aborcji.

A jak sytuacja wygląda w województwie opolskim? Przeczytasz o tym w poniższych artykułach:

Spotykam morderców mojego dziecka