Opole: Coraz MNIEJ osób w KOŚCIOŁACH! Cała PRAWDA o pobożności Polaków! [RAPORT]

2020-12-10 14:33
Opole. Coraz mniej wiernych! Diecezja opolska zalicza ogromne spadki! ZDRADZAMY prawdiwe oblicze pobozności Polaków! [RAPORT]
Autor: pxhere/zdjęcie poglądowe Opole. Coraz mniej wiernych! Diecezja opolska zalicza ogromne spadki! ZDRADZAMY prawdiwe oblicze pobozności Polaków! [RAPORT]

Opolska diecezja pustoszeje? Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego opublikował najnowsze dane i raporty z 2019 roku. Najciekawszy - wśród wielu innych zmiennych, takich jak wierni przyjmujący chrzest, komunię, czy sakrament małżeństwa - jest wskaźnik dominicantes, czyli odsetek katolików przychodzących w niedzielę do kościoła w odniesieniu do ogólnej liczby zobowiązanych. Diecezja opolska notuje wyraźne spadki względem poprzedniego roku. Sprawdź, jak naprawdę wygląda religijność Polaków!

Spis treści

  1. Ilu Polaków chodzi do kościoła? Najnowszy raport diecezji!
  2. Diecezja opolska. Coraz mniej opolan chodzi do kościoła. Rezygnujemy z bierzmowania i małżeństw?
  3. Opole. Ile dzieci chodzi na religię w szkole?
  4. Kościół. Ten region w Polsce do kościoła niemal nie zagląda!

Ilu Polaków chodzi do kościoła? Najnowszy raport diecezji!

Kościół opublikował właśnie dane za 2019 rok. Statystyki wskazują, że do kościoła chodzi 36,9 procent Polaków. W porównaniu z 2018 roku, to spadek o jeden punkt procentowy. Tylko 16,7 proc. Polaków przyjmuje komunię św.

Tutaj Polacy są najbardziej religijni:

Podobnie jak w 2018 r., największą frekwencją odznaczają się diecezje:

  • tarnowska (70,8 proc.),
  • rzeszowska (62,1 proc.),
  • przemyska (58,5 proc.).

W tych diecezjach jest też najwyższy odsetek uczniów uczęszczających na lekcje religii. To około 98 procent, czyli o jeden punkt procentowy mniej niż w 2018 roku.

Od 2009 r. kościół katolicki notuje coroczny spadek wiernych na niedzielnych mszach. Wtedy wskaźnik frekwencji (dominicantes) wyniósł 41,5 proc. i z każdym rokiem - aż do 2019 r. spadał do 36,9 proc. obecnie.

Diecezja opolska. Ile osób chodzi do kościoła? Wstrząsająca prawda o religijności Polaków! [DANE: komunia św., bierzmowanie, chrzest, małżeństwa]

Diecezja opolska. Coraz mniej opolan chodzi do kościoła. Rezygnujemy z bierzmowania i małżeństw?

W Opolu wskaźnik dominicantes (czyli odsetek katolików chodzących do kościoła w niedzielę) wyniósł 41,9 proc., czyli ponad średnią krajową. 20,8 proc. opolan przyjmuje komunię św. W kraju ten wskaźnik wyniósł 16,7 proc.

Opolscy wierzący są na 13. miejscu w kraju pod względem frekwencji na niedzielnych mszach i 10. pod względem przyjmowanych komunii św.

Opole. Ile dzieci chodzi na religię w szkole?

W całym kraju na lekcje religii uczęszcza 87,6 proc. uczniów. W przypadku Opola - to 86,5 proc. dzieci.

W galerii powyżej zobaczysz, ile w 2019 r. udzielono ślubów, komunii św. i bierzmowań w diecezji opolskiej.

Kościół. Ten region w Polsce do kościoła niemal nie zagląda!

Jak wynika z raportu, najrzadszymi bywalcami w murach świątyń są... mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Raport z tego regionu zobaczysz TUTAJ: Szczecinianie omijają kościoły SZEROKIM ŁUKIEM! Czy to już miasto BEZBOŻNIKÓW?

Oskórowana studentka, zgwałcona 15-latka, zadźgany policjant. Te głośne morderstwa zszokowały Polskę. Niezapomniani