Ojciec z córką KRADLI duńskie ŚWINIE. Surowy wyrok Sądu Okręgowego w Opolu

2021-01-20 15:36 mgorecki PAP
Skarżysko: Wiózł w ciężarówce świnie. Sam był pijany jak świnia
Autor: Shinpei shimura /Wikimedia Commons Skarżysko: Wiózł w ciężarówce świnie. Sam był pijany "jak świnia"

Dwa lata więzienia za przywłaszczenie 884 tuczników z rady duńskiej. to wyrok Sądu Okręgowego ws. Mariana C i jego córki - Urszuli. Dodatkowo podsądni mają zwrócić poszkodowanemu 525 tys. złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

Opole. Ukradli prawie 100 świń! Pójdą do więzienia na dwa lata?

Marian C. prowadził gospodarstwo rolne pod Otmuchowem. Dwa lata temu przyjął od przedsiębiorcy do odchowania ponad trzy tysiące prosiąt. Kiedy właściciel zwierząt przyjechał po pewnym czasie po swoje tuczniki, okazało się, że brakuje prawie dziewięciuset świń.

O przedziwnej sprawie pisaliśmy już wcześniej. Sprawdź pikantne szczegóły: "ZGUBILI" ponad milion złotych w ŚWINIACH?! "Mieszkańcy grozili mi, że mnie spalą"

Przed sądem w Opolu, oskarżony i pomagająca mu w prowadzeniu gospodarstwa córka, nie przyznali się do winy. Nie potrafili także wyjaśnić, gdzie się podziały brakujące zwierzęta. W trakcie śledztwa twierdził, że być może kilkaset tuczników uciekło do lasu, lub wyzdychało.

Sąd uznał oskarżonych za winnych zarzucanego im przestępstwa i wymierzył za to karę dwóch lat więzienia. Dodatkowo podsądni zostali zobowiązani do zapłacenia pokrzywdzonemu przedsiębiorcy 525 tysięcy złotych tytułem odszkodowania. Wobec obojga oskarżonych sąd orzekł także czteroletni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu tuczu usługowego trzody chlewnej. Wyrok nie jest prawomocny.

Wypadki na skrzyżowaniach w polskich miastach