Opole. PIERWSZY przypadek koronawirusa w ŻŁOBKU! "Zajączki" miały zakażoną opiekunkę

2020-11-19 11:30 Michał Górecki
żłobek gorzów
Autor: Fragles Przy Maczka jest zawsze sporo chętnych.

Koronawirus w Opolu. Miasto potwierdziło w czwartek 19 listopada pierwszy przypadek koronawirusa w miejskim żłobku. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-COV-2 w organizmie otrzymała jedna z opiekunek. Dzieci trafiły na kwarantannę.

Koronawirus w miejskim żłobku. - Mamy przypadek koronawirusa w żłobku prowadzonym przez Miasto Opole – jedna grupa została wyłączona. Przypadek został potwierdzony w żłobku nr 9 - przekazuje rzecznik prasowa UM Katarzyna Oborska-Marciniak.

Opole: Koronawirus w miejskim żłobku. "Zajączki" zakażone przez opiekunkę?

Pozytywny wynik testu na obecność SARS-COV-2 w organizmie otrzymała jedna z opiekunek. W związku z tym gr. II, czyli tzw. „Zajączki” została zamknięta. Decyzją sanepidu kwarantanną objęto 23 dzieci. Izolacja ma potrwać do 23 listopada.

Ponadto, sanepid zdecydował o kwarantannie 4 nauczycielek, które miały kontakt z grupą i z zakażoną osobą.

Jak zaznacza rzecznik prasowa UM w Opolu, do tej pory to pierwszy potwierdzony przypadek w miejskim żłobku. - Nie mamy informacji o innych przypadkach zakażeń w opolskich żłobkach dla których organem założycielskim jest Miasto Opole. Wszystkie na te chwilę pracują normalnie - komentuje.

Bracia zmarli na COVID-19 w ciągu dwóch tygodni