Opole zyskało nową drogę

i

Autor: Pixabay

Opole: Pod choinkę? Obwodnica! Pojedziemy nią już w piątek

2019-12-19 8:39

Obwodnicą Piastowską mamy pojechać już w piątek (20 grudnia), czyli zgodnie z planem. Trasa odciąża centrum miasta, upłynniając ruch poza jego granicami. Największą ulgę odczują ulice Domańskiego, Partyzancka i Niemodlińska.

3,5-kilometrowa trasa połączyła węzeł ul. Niemodlińskiej z Obwodnicą Północną. Całość inwestycji to nie tylko droga. Jeszcze most nad rzeką Ryjec i wiadukty: w okolicach Centrum Wystawieniczo Kongresowego, na obwodnicy i przy ul. 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej.

Trasa ma poprawić dostęp do terenów położonych przy Strefie Ekonomicznej.

Bezpieczna. Można jeździć!

Pierwsze testy wykonał już prezydent Arkadiusz Wiśniewski. W mediach społecznościowych ukazał się materiał, w którym prezydent opowiada o inwestycji.

Za odciążeniem miasta idą naturalne zmiany i konsekwencje, o których Arkadiusz Wiśniewski opowiada w nagraniu.

Mieszkańcy odczują mniej hałasu, mniej huku, odczują czystsze powietrze. To wszystko zalety tej nowej drogi

A koszty?

- Udało nam się zdobyć pieniądze w konkursie, dofinansowanie unijne na poziomie ogólnokrajowym z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 85 proc. kosztów tej drogi to środki, które pochodzą z tego konkursu, więc możemy się cieszyć fantastyczną drogą, na którą wydaliśmy tylko 15 proc. pieniędzy, które były na jej budowę potrzebne - mówi prezydent Wiśniewski.

Myślę, że Opole tak dobrego kawałka drogi, tak nowoczesnego, a jednocześnie tak bezpiecznego jeszcze nie miało

Podsumowuje inwestycje włodarz.