Opole pod śniegiem?! IMGW: "Intensywne opady" już za chwilę!

2021-11-25 5:15

IMGW prognozuje pierwsze opady śniegu w Opolu i województwie opolskim. Ostrzeżenia pierwszego stopnia, które mają zacząć obowiązywać już za moment, mówią o "intensywnych opadach śniegu". Eksperci zapowiadają, że alertami, poza woj. opolskim, objęte zostanie jeszcze 13 innych regionów. Gdzie i kiedy należy spodziewać się śniegu? Jaka pogoda czeka nas w Opolu i woj. opolskim w nadchodzących dniach?

IMGW: Intensywne opady śniegu w województwie opolskim. Idzie ogromna zmiana pogody. Jeszcze w tym tygodniu w Opolu ma spaść pierwszy śnieg. Ostrzeżenie pogodowe IMGW na Opolszczyźnie obowiązuje już od piątku (26.11.2021). Najnowsze prognozy sugerują jasno: musimy przygotowywać się na zimę! Sprawdź najnowsza prognozę pogody na se.pl.

Zobacz też: IMGW: "Intensywne opady śniegu w 14 województwach"! Daty wywołały panikę

Pierwszy śnieg już w Polsce spadł: najpierw we wtorek, na północnym wschodnie i dość symboliczny. W ten piątek (26.11.2021) kolejne uderzenie, tym razem także w województwie opolskim. Śniegu ma spaść już więcej, nawet do 5 cm, a temperatura zbliżona do 0 stopni Celsjusza w nocy, rano i w ciągu dnia sprawi, że utrzyma się on dłużej. W piątek w Opolu przygotujcie się na prawdziwe uderzenie zimy; termometry nie wykroczą poza 1 stopień Celsjusza. Do sobotniego poranku obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed intensywnymi opadami śniegu.

Przyszły tydzień też ma namieszać w pogodzie. W pierwszej połowie śnieg ma spaść niemal w całej Polsce i wahać się od 1 do 3 cm. 

Sonda
Lubisz zimę i śnieg?

IMGW przypomina, że z wydawanymi ostrzeżeniami pogodowymi nie ma żartów. Spodziewajcie się utrudnień na drogach! Poniżej definicja żółtego alertu IMGW dot. intensywnych opadów śniegu.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w opisie żółtego alertu pogodowego.