Opole. Szpital PRZESUWA SZCZEPIENIA! Ile osób zaszczepionych w Opolskiem?

2021-03-04 13:36 mgorecki
Opole. Problemy ze szczepieniami. Przesunięte terminy. Ile osób zaszczepiono?
Autor: USK Opole Opole. Problemy ze szczepieniami. Przesunięte terminy. Ile osób zaszczepiono?

Szpital kliniczny w Opolu musi przesuwać terminy szczepień. Pojawiają się już pierwsze, lokalne problemy związane z uszczuploną dostawą od producenta . Seniorzy, którzy przyjęli pierwszą dawkę szczepionki Pfizera mogą poczekać na drugą maksymalnie do 6 tygodni. Część z nich swoją drugą dawkę dostanie po ok. 4

Na drugą dawkę - w przypadku preparatu Pfizer można czekać do 6 tygodni - tak brzmią zalecenia WHO. Szpital kliniczny w Opolu musiał poprzestawiać terminy niektórych szczepień, bo zabrakło szczepionek.

- Obdzwaniamy pacjentów, staramy się dotrzeć do wszystkich i przekazać im informację o tym przesunięciu - komentuje Edyta Hanszke-Lodzińska z USK w Opolu.

To nie koniec zmian

Warto zaznaczyć, że każdego dnia w opolskim USK szczepi się ok. 300 osób. Z tego właśnie powodu, w placówce zmienił się punkt szczepień. Od 1 marca znajduje się już w budynku głównym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, na poziomie -1 (wejście od strony ul. Górnej).

- To jest większa powierzchnia, mamy tam kilka gabinetów do kwalifikacji lekarskiej i kilka gabinetów do szczepień - dodaje Hanszke-Lodzińska.

Miasta widmo z początku pandemii. Tego widoku nie da się zapomnieć

Opolskie. Ile osób zaszczepionych?

Według ostatnich danych rządowych, w województwie opolskim zaszczepiono prawie 90 tys. osób. Dane z rządowej strony wskazują, że zaszczepiono dokładnie 89 752 osoby, a z tej liczby - tylko 31 296 osób przyjęło drugą dawkę szczepionki na COVID-19.