Opole: Zanieczyszczenie powietrza [26 LISTOPADA]. Jakie powietrze w Opolu?

Opole: Jakość powietrza czwartek 26 listopada
Autor: pxhere/zdjęcie poglądowe Opole: Jakość powietrza czwartek 26 listopada

Zanieczyszczenie powietrza w Opolu. Jakość powietrza, wraz z powrotem zimy, znowu się pogarsza. W województwie opolskim w paru miastach stężenie pyłu PM 2,5 i PM10 w czwartek 26 listopada przekracza normy. Sprawdź, gdzie jest najgorzej.

Zanieczyszczenie powietrza w Opolu i woj. opolskim. Jaka jakość powietrza w czwartek 26 listopada? Najnowsze dane z opolskich sensorów wskazują na pogarszającą się jakość powietrza w kilku miastach. W czwartek najgorzej jest w okolicach Nysy Wschodniej, gdzie wskaźnik CAQI (godzinowa jakość powietrza) wskazał 96 na skali do 100, przy czym 100 oznacza najgorszą jakość powietrza.

Opole: zanieczyszczenie powietrza [26.11.20 r.]

Najgorsze dane pokazują sensory z obrębu Nowej Wsi Królewskiej, ul. Nałkowskiej. Tam stężenie pyłów PM 2,5: wynosi 46 µg/m3, a PM 10: 68 µg/m3. W obu przypadkach w indeksie jakości powietrza to "umiarkowane zanieczyszczenie". Godzinowy wskaźnik CAQUI pokazał rano 74.

W centrum miasta (ul. Krakowska) nieco lepiej: PM 2,5: 34 µg/m3, PM 10: 53µg/m3. Względnie najlepsze powietrza w rejonie Gosławic, ul. Halickiej: PM 2,5 wyniósł 30 µg/m3, a PM 10 - 50 µg/m3.

Mimo, że poranne powietrze jest dalekie od najgorszego, tendencja coraz bardziej zanieczyszczonego powietrza w okresie zimowym może się utrzymać. W ostatnich dniach Opolski Alarm Smogowy przestrzegał przed znacznym pogorszeniem jakości powietrza w godzinach wieczornych. W środę (25 listopada) ok. 23.00 w mediach społecznościowych alarmowano: "Lepiej wstrzymajcie oddech".

W poprzednich dniach także Prudnik przekraczał normy PM 2,5 i PM10.

Czy premier jest "MIĘKISZONEM"? "Będzie dobrze" Adama Federa, odc.162