Opole: Zmiany w kursowaniu MZK! Blokada przy dworcu głównym i powrót nocnych autobusów [NOWY ROZKŁAD MZK OPOLE]

2021-06-24 14:14
MZK Opole: zmiany w komunikacji miejskiej w Opolu. Będą utrudnienia przy Dworcu Głównym. Wracają nocne autobusy!
Autor: mat.prasowe UM MZK Opole: zmiany w komunikacji miejskiej w Opolu. Będą utrudnienia przy Dworcu Głównym. Wracają nocne autobusy!

Zmiany w komunikacji miejskiej w Opolu. MZK zmienia rozkład jazdy od 28 czerwca 2021 r., a od 25 czerwca wracają nocne kursy N5 i N13. Już niedługo pasażerowie będę musieli dostosować się do nowego rozkładu jazdy MZK. Szczegóły w artykule.

Miejski Zakład Komunikacji Miejskiej w Opolu poinformował o nadchodzących zmianach w kursach linii obsługujących Dworzec Opole Główne oraz Park Przemysłowy Metalchem. Wszystkie zmiany opisujemy poniżej.

Zobacz też: Opolskie: Straty po niszczycielskiej burzy w stolicy regionu. Zalane przedszkole i Uniwersytet Opolski. Żywioł jeszcze nie skończył! [ZDJĘCIA]

Extinction Rebellion. Milczący marsz przez Opole

Opole: Od poniedziałku 28.06.21 r. zmiany w rejonie Dworca Głównego. Zmiana tras autobusów MZK

Zmiany wprowadzono w związku z postępem prac przy budowie centrum przesiadkowego Opole Główne i częściowym zamknięciem ul. 1 Maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Kołłątaja do skrzyżowania z ul. Reymonta. Od 28 czerwca 2021 r. (poniedziałek) w tym rejonie (patrz zdjęcie poniżej) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która wymusi zmianę przebiegu tras linii:

  • 3, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 21, 25, N1, N2, N5, N13 i N15.

Z obsługi komunikacyjnej zostaną wyłączone przystanki:

  • 1 Maja-Dworzec-Główny (w obu kierunkach),
  • Kołłątaja-1 Maja-Dworzec Gł.,
  • Kołłątaja-Damrota-Dworzec Gł.,

Zastępcze autobusy będą zatrzymywać się na, nowo utworzonych, tymczasowych przystankach:

  • Damrota (dla linii: 3, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 21, 25, N1, N2, N5, N13 i N15),
  • Armii Krajowej-Dworzec Gł. (w obu kierunkach dla linii: 5, 9, 13, 15, 25, N1 i N15).

Wszystkie zmiany kursów znajdziesz w galerii poniżej! MZK Opole zmienia kursy autobusów już 28 czerwca, nocne kursy wracają od 25 czerwca.  Zobacz, co się zmieni! [MAPA]

Gigantyczna burza paraliżuje Warszawę

MZK rozszerza obsługę przystanku Park Przemysłowy Metalchem

W związku z zakończeniem przebudowy infrastruktury drogowej na terenie Parku Przemysłowego Metalchem od 28 czerwca 2021 r. (poniedziałek) w rejonie tym zmianie ulegną przebiegi tras linii 7, 8 i 12.

Autobusy wybranych kursów linii 7, 8 i 12 kursować będą od przystanku „Oświęcimska-Osiedle” ulicami: Sudecką – Berylową – Odrzańską do przystanku „Oświęcimska-Złota”/„Złota-Dworzec Grotowice-Pętla” – c.d. bez zmian. Przejazd wybranych kursów w przeciwnym kierunku odbywać się będzie w analogiczny sposób.

W rejonie Parku Przemysłowego Metalchem autobusy linii 7, 8 i 12 zatrzymywać się będą na przystankach : „Oświęcimska-Metachem I”, „Oświęcimska-Metalchem II” oraz dodatkowo na nowo utworzonych przystankach „Oświęcimska-Metalchem III”, „Oświęcimska-Metalchem IV”, „Oświęcimska-Metalchem V ” i „Oświęcimska-Metalchem VI”.

MZK: Rozszerzona obsługa przystanku Metalchem
Autor: mat.prasowe MZK: Rozszerzona obsługa przystanku Metalchem