Opolskie: Będzie alarm powodziowy? Hydrolodzy alarmują!

2021-02-22 11:22 mar PAP
POWÓDŹ w Polsce?! Ostrzeżenia na Śląsku, Mazowszu i w Łódzkiem. Hydrolodzy alarmują!
Autor: zdjęcie ilustracyjne; Pixabay/music4life

IMGW wydał w poniedziałek ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla północnej części województwa opolskiego. Wysokie temperatury i roztopy powodują, że w poziom wody w rzekach gwałtownie się podnosi. Hydrolodzy prognozują, że w wielu miejscach mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

Czy w województwie opolskim będzie alarm powodziowy? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek (22 lutego) ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla północnej części regionu. Hydrolodzy ostrzegają, że w zlewni Stobrawy i Widawy mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

Tak się bawi młodzież z Opola! "Marcin, bo PIER****E!"

Gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach to efekt wysokich temperatur i topniejącego śniegu. Po intensywnych opadach śniegu i ujemnych temperaturach od kilku dni w Polsce trwa odwilż. W najbliższych dniach prognozowane są wysokie, nawet dwustopniowe temperatury.

„Rozpoczynający się tydzień będzie z pogodą iście wiosenną, ze sporą ilością słońca i wysokimi temp. nawet do 18 st. C. Na rzekach przeważać będą wzrosty i wahania stanów wody związane ze spływem wód roztopowych" - poinformował w poniedziałek IMGW.